Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Aston Martin Rapide S Gücüne Güç Kattı

Aston Martin Rapide S Gücüne Güç Kattı

Aston Martin agresif modeli Rapide'nin daha güçlü versiyonu Rapide S'i duyurdu.

31.01.2013 10:28

Aston Martin agresif modeli Rapide'nin daha güçlü versiyonu Rapide S'i duyurdu. Aston Martin, lüks olduğu kadar sportif otomobilleriyle de tanınan bir firma. Performans konusunda her zaman üst seviyeyi hedefleyen firma, buna rağmen beygir gücü yarışına girmemeyi tercih ediyor. Ancak stil söz konusu olduğunda Aston Martin'in farklı bir etki yarattığı yadsınamaz.

 

Firmanın yeni modeli de bir miktar peformans artışıyla birlikte stilini güçlendirmiş. Zaten agresif olan Rapide modelini elden geçiren Aston Martin mühendisleri, ortaya daha da çekici bir otomobil çıkartmayı başarmış: Rapide S. Rapide S'in dikkat çekici yönü öncelikle tasarımı. Hem ön hem de arka tasarımda değişiklikler yapan tasarımcılar, araca daha agresif bir görünüm kazandırmış. Ön ızgara daha büyük ve dikkat çekici hale getirilirken arka bagaj kapağı üzerindeki çıkıntı da belirginleştirilmiş. Bununla birlikte opsiyonel olarak sunulan karbon fiber paketi, aracı daha da sportif hale getiriyor.

 

Kaputun altında ise %17 daha güçlü bir motor var. Standart Rapide ise aynı 6.0 litre V12 motoru kullanmasına rağmen Rapide S 470 beygir güce ulaşıyor. Aynı motorda daha fazla güç üretilmesinin sebebi ise motorun kritik parçalarının elden geçirilmiş olması. Kam mili ve şaft gibi parçalarda hassas ayarlamalar yapan Aston Martin mühendisleri motorun daha yüksek devire çıkmasını ve daha fazla güç üretmesini sağlamış. Aston Martin Rapide S, eski modele kıyasla 0.4 saniye iyileşme ise 0'dan 100'e 4.7 saniyede çıkabiliyor. Aston Martin, Rapide S'in önümüzdeki ay içinde satışa sunulacağını duyurdu. Fakat henüz fiyatı belli değil.Yazıya ulaşmak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil