Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Apple 2 Yeni iPhone Hazırlığında!

Apple 2 Yeni iPhone Hazırlığında!

Son dönemlerde çıkan Apple haberlerinin hangisine inanmamız gerektiğini bizde bilmiyoruz fakat bu haberin gerçek olma olasılığı yüksek.

26.01.2013 10:38

Son dönemlerde çıkan Apple haberlerinin hangisine inanmamız gerektiğini bizde bilmiyoruz fakat bu haberin gerçek olma olasılığı yüksek. Bu sabah gelen haberlere göre Apple iki yeni iPhone hazırlığında ve bu yeni iPhone’ları hali hazırda iPhone 5’te kullandığı ekran büyüklüğü olan 4 inç boyutunda olacak. Bu yeni iPhone’lar orta segmente hitap edecek türden yapıya sahip olacak. İki yeni iPhone’un da ekranının “in-cell touch” teknoloji denilen bir yapıda olması bekleniyor. “in-cell touch” teknolojisinin patentini Apple geçtiğimiz yılın Ağustos ayında almıştı. Bu yeni teknoloji kullandığımız dokunmatik ekranlı ürünlere göre biraz değişik yapıya sahip.

iPhone 5Günümüzde kullandığımız akıllı telefon üzerindeki dokunmatik ekranlar çift katman yapısıyla karşımıza çıkıyor. Bu yapıda alt bölümde LCD katmanı ve üst bölümde dokunmatik özelliği sağlayan katman. Apple’ın geliştirdiği yeni teknolojide ise dokunmatik ekran katmanız LCD ekran katmanının içerisine yerleştiriliyor.Bu sayede tek bir katman ile dokunmatik ekran bölümünü yapılandıran Apple maliyet açısından da daha uygun bir seçenek sunmuş olacak. iPhone 5S’in yanına gelecek iki model “in-cell touch” dokunmatik ekran teknolojisini kullanacak. Apple bu sayede tüm kategorilerde ürünlerini sergileyerek satışlarını arttırmak. Firmanın 2013 yılının ilk üç ayındaki iPhone satış hedefi 37 milyon. Bu hedefin 20 milyonunu iPhone 5 oluşturuyor.İkinci çeyrekte ise firma 18 milyon iPhone 5 satmayı düşünüyor. Bu haberlerin yanı sıra Apple’ın büyük ekranlı bir model konusunda ise 2013 yılında herhangi bir gelişme yaratması düşünülmüyor. Büyük ekranlı iPhone bekleyenleri hevesi bir başka bahara kaldı diyebiliriz. Logitech Unifying Yazılımı Nasıl Çalışır?   Yazıya ulaşmak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil