Alef, online galası ile gündeme oturmayı başardı. "Alef" dizisinin konusu nedir, hangi kanalda yayınlanacak?

Sosyal izolasyon süreci dizi/film galalarının iptal olmasına sebep olmuştu fakat yüz güldüren haber, BluTv'den geldi. "Alef dizisi" ile Türkiye'de bir ilke imza atıldı ve dizi için online gala düzenlendi. Ünlü isimlerin katıldığı gala büyük ilgi toplarken; Alef'e de övgüler yağdı. Alef dizisinin yayın tarihi, konusu ve yayınlacağı kanal ise merak edilenler arasındaydı. Detaylar haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 10.04.2020 16:15
Değiştirme Tarihi: 10.04.2020 16:29
Alef, online galası ile gündeme oturmayı başardı. 'Alef' dizisinin konusu nedir, hangi kanalda yayınlanacak?

Yayınlanan fragmanları ile izleyicide merak uyandıran ve yönetmen koltuğuna ödüllü filmleri ile takdir toplayan Emin Alper'in oturduğu Alef, “Her sır sahibini yakar” cümlesinin etrafında şekilleniyor. Dizide Kenan İmirzalıoğlu ‘Kemal’ karakterine, Ahmet Mümtaz Taylan ‘Settar’ karakterine hayat verirken; Melisa Sözen, öğretim görevlisi ‘Yaşar’ olarak karşımıza çıkıyor. Genç ve hırslı bir dedektif ile tecrübeli dedektifin hayatlarını da işin içine sokan dizi, aynı zamanda karakterlerin zıtlığından besleniyor. Alef dizisinin çarpıcı konusu ve güçlü oyuncu kadrosu beklentileri yükseltirken; Alef ne zaman ve hangi kanalda yayınlanacak sorularını da beraberinde getiriyor. Türkiye'nin ilk mistik polisiye dizisi olma özelliğini taşıyan Alef’in galasından katılımcılara seslenen oyuncular, salgın nedeniyle galanın online yapıldığını belirterek “sevdiklerimizi ve sizi korumak için online’ız” diyor. Birce Akalay, Selma Ergeç, Hande Doğandemir, Sinem Kobal, Hande Erçel gibi isimlerin katıldığı galası ile gündeme oturan ve sekiz bölümlük ilk sezonu ile izleyici karşısına çıkacak Alef’in merak edilenleri…

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

Alef dizisinin konusu nedir?

Kemal ve Settar, karakterleri hem kişisel hayatları hem de işlerine bakış açılarıyla birbirine tamamen zıt iki dedektiftir. İstanbul’da işlenen esrarengiz cinayetleri çözmek için aldıkları görev onları bir araya getirir. Dedektifler ancak kendi deneyim ve bilgilerini birleştirirlerse vakayı çözebileceklerdir. 

Karşılarındaki seri katilin cinayet motivasyonlarını çözmeye çalışırken kendilerini hiç bilmedikleri bir dünyanın eşiğinde bulurlar. Bu zorlu yolculukta açılacak kapılar hem Kemal’in hem Settar’ın kendi iç dünyalarında saklı kalan acılarını da açığa çıkaracaktır.Cinayetlerin işlendiği evde “ Alef” sembolüyle karşılaşan dedektifler sembolü araştırmaya başlar. Katilin bıraktığı ses kaydı, onları Yaşar adında bir İslam Tarihi uzmanına yönlendirir.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

“Alef” dizisi ne zaman ve hangi kanalda yayınlanacak?

ALEF’in art arda ilk iki bölümü, BluTV ve FX’te 10 Nisan Cuma günü, yani bu akşam 21.30’da yayınlanacak.

ALEF için yapılan Türkiye’nin ilk online galasına katılan yüzlerce davetlilerden gelen yorumlar nasıl?

Alper Saldıran: Meraktan çatlayacağım,Bütün sezonu bir an once izlemek istiyorum.Duygum tam anlamıyla bu şekildedir.
 

Birce Akalay: Dün gece büyük keyifle bu sürükleyici hikayeyi izledim. Online gala da olabiliyormuş, Biz de hızlıca adapte olduk. Tüm Alef ekibini yürekten tebrik ediyorum.Her karesi incelikle düşünülmüş tasarlanmış ve oynanmış bir dünya Alef. Bu özenli emeklerin destekçisi ve takipçisi oluyorsak ne mutlu. Tüm meslektaşlarımı ve ekibi elbette bu çok önemli ama özellikle, yönetmen, görüntü yönetmeni, ışık ekibi ve sanat grubunu kucaklamak istedim.

 

Hande Erçel: Başladığı andan itibaren yerimden kalkmadan izledim, erkenden bitirmişim.Herkesin ellerine emeklerine sağlık! Farklı ve cesur işlerin böyle iyi oluşu ne güzel. Hepimizi heyecanlandırıyor.

 

Hande Doğandemir: Emin Alper her işini merakla beklediğim bir yönetmen bu seferde bir digital diziyle çıktı karşımıza. oyunculuklar, hikaye örgüsünün heyecanı; harika görüntüler, müzikler ve rejisiyle çok etkileyiciydi.. Ayrıca bulunduğumuz bu günler şartlarında  ilk defa düzenlenen ‘online gala’ da emeği geçen herkesi tebrik ederim.

 

Umut Kurt: Atmosferi, hikayenin akıcılığı, anlaşılırığı ve gerçekcçiliği harika. Özellikle Reji, Oyunculuklar görüntü yönetimi ve sanat ekibi harikalar yaratmış. Senaryodaki merak unsuru seyirciyi hiç bırakmadan bölümün sonuna kadar heyecan içinde ulaştırıyor. Polisiye hikayeye, edebiyat ve tasavvuf organik bi şekilde bağlanmış. İzlerken konular daha da açılsın istiyorsun. Her iki bölümde günlük hayatın sorunlarına gerçekci dokunuşlar ise diziye ve karakterlere daha da yaklaştırıyor. Tüm ekibi tebrik ediyorum. Yeni bölümleri merakla ve heyecanla bekliyorum. Bu ayrıcalıklı izleme şansı için çok teşekkür ederim.