Akbank Kısa Film Festivali'nin en iyileri belli oldu

Haftalardır merakla beklenen 16. Akbank Kısa Film Festival sonuçları, dün akşam Ceyda Düvenci’nin sunumuyla Akbank Sanat Instagram hesabından yapılan canlı yayın ile açıklandı. En iyilerin seçildiği festivalde, yeni bir yarışmanın da haberi verildi.

Yayınlanma Tarihi: 15.04.2020 16:34
Değiştirme Tarihi: 15.04.2020 17:13
Akbank Kısa Film Festivali'nin en iyileri belli oldu

Ceyda Düvencinin sunumu ile sahiplerini bulan ödüllerde, ‘Ulusal Yarışma Festival Kısaları’ kategorisindeki filmler arasından Can Evrenol, Öykü Karayel, Mehmet Bahadır Er, Tamer Levent ve Derya Bigalı’dan oluşan jüri, ‘En İyi Kısa’ ödülüne Gökhan Gökalp’in Avarya'sını layık gördü.

Mansiyon ödülüne layık görülen filmler ise Kasım Ördek’in Yağmur Olup Şehre Düşüyorum ve Ahmet Keçili’nin Dede oldu.

Maryna Er Gorbach,  Afsaneh Pakroo, Sinisa Gacic, Tolga Karaçelik ve Derya Bigalı’nın yer aldığı ‘Ulusal Yarışma Dünyadan Kısalar’ kategorisinde ise, Çek yönetmen Daria Kashcheeva’nın Daughter filmi ödüllendirildi. Bu kategoride mansiyonu ise Mohammad Hormozi’nin “Inner Self” ve Morad Mostafa’nın “Ward’s Henna Party” adlı filmler aldı.

‘En İyi Senaryo’ ödülü için Tuğçe Altuğ, Akın Aksu ve Melik Saraçoğlu tarafından senaryolar değerlendirildi. Değerlendirmeler sonucunda Sandra Peso’nun Bimba projesi En İyi Senaryo ödülünü aldı. Mansiyon ödülünü de Ayça Çiftçi’nin O Yaz başlıklı projesi aldı.

Festivalin canlı yayınını bugün saat 19.30'a kadar Akbank Sanat'ın Instagram hesabından izleyebilirsiniz.

"Hayat Eve Sığar" diyenler için film yarışması başvuruları başladı!

Festival kapsamında bu yıla özel "Evde Kısa Film Yarışması" düzenleniyor. Yarışmaya katılmak isteyenler son bir ay içerisinde çekilen en az 2, en fazla 5 dakikalık filmleriyle başvuru yapabilecek. 4-24 Mayıs tarihleri arasında yapılacak Jüri değerlendirmeleri sonrasında sonuçlar 5 Haziran’da Akbank Sanat Instagram sayfasından açıklanacak.