Ahmet Kaya'nın hayatı film oluyor! (Açıklama geldi)

Ahmet Kaya'nın hayatı film oluyor! (Açıklama geldi)
Yayınlanma Tarihi: 12.03.2019 15:23 | Değiştirme Tarihi: 12.03.2019 15:23

Türkiye'nin en önemli sanatçılarınan Ahmet Kaya'nın hayatı Türkiye, Almanya ve İsviçre ortak yapımıyla beyaz perdeye aktarılıyor. Gelişmeyle ilgili Gam Müzik bir açıklama yaptı ve filmin sanatçıyla ilgisi olmadığını belirtti..

Çekimlerinin Malatya, İstanbul ve Paris'te yapılacak olan ve Ahmet Kaya'nın 19. ölüm yıldönümünde 27 ayrı ülkede aynı anda vizyona girecek 'Ahmedo İki Gözüm' daha vizyona girmeden büyük tartışmalara yol açtı. Yönetmenliğini İranlı yönetmen Adnan Osman Shanaz ile Arafat Rüzgar yaptığı filmin senaristliğini Gönül Aktürk'ün yapıyor. Ahmet Kaya rolünü kimin oynadığı ise henüz açıklanmazken film, 16 Kasım 2019'da Türkiye ve 27 ayrı ülkede aynı anda seyirciyle buluşacak.
Haber ile ilgili metin girin!.
2000 yılında 43 yaşında yaşamını yitiren ünlü sanatçının haklarına sahip olan Gam Müzik bir açıklama yaptı ve şu ifadeler kullanıldı:"Ahmet Kaya’nın yasal varislerinin, kendilerinden izin alınmadan Ahmet Kaya’yı dolaylı ya da dolaysız konu alan, çağrıştıran, onun hikayesinin anlatıldığı ya da esinlenmeler içeren, eserlerinin yer aldığı hiçbir projeye Türkiye Cumhuriyeti sınırları ve tüm Dünya kapsamında izinleri de yoktur. 
Ahmet Kaya isminin marka tescil belgesi vardır. Ahmet Kaya’ya ait tescilli tüm eserler de başta Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin FSEK ilgili maddeleri olmak üzere, T.C. Kültür Bakanlığı ve ilgili tüm meslek birlikleri nezdinde koruma altındadır. İkinci ve üçüncü dereceden yakınları tarafından dahi izinsiz kullanılamaz.
Değerli kamuoyu ve sevenlerinin, sanatçının yasal temsilcileri tarafından açıklanmayan ya da doğrulanmayan hiçbir bilgiye itibar etmemesini rica ederiz. Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri ve savcılıkları bakımından, bu açıklamanın aynı zamanda bir “suç duyurusu” niteliği taşıdığını da bilgilerinize sunmak isteriz."