Aamir Khan, Forrest Gump filminden uyarlanan Laal Singh Chaddha filminin çekimlerini Niğde'de sürdürecek!

Ünlü Aktör Aamir Khan, bir döneme damga vuran ve hafızalarda yer edinen Forrest Gump filminin uyarlaması olarak çekimlerini sürdürdüğü "Laal Singh Chaddha" filmi için Türkiye'ye geldi ve Niğde'de kurulacak set için çalışmaları başlattı. Hayranlarının yoğun ilgisi ile karşılan Aamir Khan gelen fotoğraf çektirme isteklerini geri çevirmedi ve Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ile yaptığı görüşmenin ardından filmin çekimleri hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Koronavirüs sebebi ile çekimleri yarım kalan filmin çekimleri tekrar başladı ve merak edilenler cevabını buldu! Peki yönetmen koltuğunda Advait Chandan'ın oturduğu ve yapımcılığını Aamir Khan'ın üstlendiği Laal Singh Chaddha filminin çekimleri nasıl olacak? Forrest Gump konusu nedir? Forrest Gump uyarlaması olan filmin Niğde'de devam eden çekimlerine ve filme dair detaylar haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 10.08.2020 15:31
Değiştirme Tarihi: 10.08.2020 15:35
Aamir Khan, Forrest Gump filminden uyarlanan Laal Singh Chaddha filminin çekimlerini Niğde'de sürdürecek!

Boolywood'un en önemli isimlerinden Aamir Khan, üzerinde çalıştığı  "Laal Singh Chaddha" filminin çekimlerini koronavirüs nedeni ile durdurmuş, bir süre ara vermişti. 1994 yapımı Forrest Gump filminin uyarlaması olan Laal Singh Chaddha filminin çekimlerine Türkiye'de devam edeceği konuşulan ünlü aktör Aamir Khan, Niğde'ye inişini gerçekleştirdi ve filmin çekimleri için gereken hazırlıklar başladı! Niğde valisi Yılmaz Şimşek ünlü aktörü Niğde Gazozu ile karşılarken;  kalacağı otele girişi esnasında kalabalık hayran kitlesinin ilgisi ile karşılaşan Aamir Khan istekleri kırmayarak herkes ile fotoğraf çekilmeye gayret gösterdi. Peki Aamir Khan Türkiye'de ne kadar kalacak? "Laal Singh Chaddha" filmi  nerelerde çekilecek? İşte detaylar!

 

Haber ile ilgili metin girin!.


Aamir Khan, yeni filmi "Laal Singh Chaddha" için Türkiye'de!

"Laal Singh Chaddha" filmine dair detaylar Vali Şimşek tarafından paylaşıldı. Özellikle savaş sahneleri için Niğde´nin tercih edildiğini belirten Şimşek; Aamir Khan ile sohbetleri sırasında ünlü aktörün Niğde´ye olan beğenisini dile getirdiğini ve film çekimlerinin 300 kişilik bir ekiple 45 günde tamamlanacağını belirtti.


Niğde'nin Demirkazık Dağı‘nda çekimleri planlanan filmin, 300 kişilik ekip ile Ekim ayında Türkiye’de çalışmalara başlayacağı açıklandı.

Khan, Demirkazık Dağı’nı Hindistan’daki dağlara benzettiği için özellikle tercih ettiğini ekllerken, ünlü aktör, dağ sahnelerini 45 gün içinde çekmeyi planladıklarının da altını çizdi.

Hayranlarının ilgisinden memnun olan ve isteklerini geri çevirmeyen ünlü aktör onlarla fotoğraf çektirdi ve bir araya geldi.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

NİĞDE VALİSİNDEN FİLME DAİR AÇIKLAMA!

"Laal Singh Chaddha" filminin aynı zamanda İstanbul ve Adana‘dan da sahneler barındırdığı söylenirken; Aamir Khan gibi yetenekli bir sanatçının başrolde oynadığı filmin çekimlerinin Niğde´de gerçekleşmesi ile ilgili Niğde Valisi  Şimşek:

"Bu filmin çekimi sırasında gerekli desteği göstereceğiz, her türlü yardımı yapacağız. Daha önce ilimizde "Mavzer" filmi çekilmişti. İnanıyorum ki bunların devamı gelecek. Niğde, Aladağlar, Demirkazık bölgesi film çekimi açısından da marka haline gelecek. Bu filmi izleyen kitleler, bu bölgeyi görmek isteyecekler. Böylece Demirkazık bölgesi, dünyada tanınır hale gelecek" dedi.

Aamir Khan, daha önce de Türkiye'yi ziyaret etmiş ve elverişli imkanları nedeniyle doğal bir plato imkanı sağladığını belirtmişti. Hindistan'da yüksek oranda koronavirüs vakaları olması sebebi ile  "Laal Singh Chaddha" filminin çekimlerinin ülkemizde tamamlanacak olması da Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleri ile gerçekleşecek ve filme dair gelişmeler sinemaseverler ile paylaşılmaya devam edecek...

 

FORREST GUMP FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Haber ile ilgili metin girin!.

Forrest Gump, düşük IQ sahibi genç bir adamdır ve küçükken tanıştığı Jenny'e aşık olur. Forrest Gump; aralarında Elvis Presley, Kennedy, Nixon'ın da olduğu tarihsel kişilerle şans eseri tanışır ve 50'lerden 70'lerin sonuna kadar gelen bir süre zarfında olaylar gelişir. Kendini farklı hikayelerde bulan tuhaf bir adamın hayatını ele alan ve milyonların hafızasına kazınan film, izleyenlerini birçok farklı hisle buluşturur...