22. Randevu İstanbul Film Festivali, İstanbul'u Rusya İle Buluşturuyor

Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali, sinemaseverlerle buluşmaya hazır.

Yayınlanma Tarihi: 04.12.2019 18:48
Değiştirme Tarihi: 04.12.2019 18:48
22. Randevu İstanbul Film Festivali, İstanbul'u Rusya İle Buluşturuyor

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından hayata geçirilen Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali, bu yıl da izleyicileriyle buluşmaya hazır. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğini alan 22. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali, bu yıl Rus Sineması'nın izinden gidecek.

Her yıl Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilen Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali, bu yıl da geleneğini bozmadı. Festivalin bu yılki odağında diğer sanat dallarında olduğu gibi sinema alanında sosyal hayatla iç içe, toplumsal gerçeklikleri yansıtmayı hedef bilmiş ve bu yolda ilerlemiş birçok oyuncuya ve yönetmene hayat veren, Rusya bulunuyor. 22. yaşını kutlayacak olan festival, Rusya Sineması'nı ülkemizde konuk edecek. Festivalin kategorileri arasında Rus Uzun Metraj Kurmaca, Rus Kısa Metraj, Ulusal Uzun Metraj, Ulusal Uzun Metraj Animasyon ve Ulusal Kısa Metraj bulunacak.

22. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali'nin etkinlikleri arasında Rus Sinema Sektörü Paneli ve Rus-Türk Sinema Sektörleri buluşması bulunuyor. Yabancı yapımcıların Türkiye'de çekim yapmalarını teşvik edecek kanunun, “Film in Turkey” başlığı altındaki ilk buluşması niteliğindeki bu etkinliklerde Rus Yapımcılar Birliği'nden birçok isim davetli olacak.

22. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali'nin programı henüz resmi olarak açıklanmadı. Festival, 20 ile 26 Aralık tarihleri arasında İstanbul'daki izleyicileriyle buluşacak. (Beyazperde)