'Hayalet Avcıları: Öteki Dünya'dan beklenmedik başarı: ABD'de zirveye yerleşti

Koronavirüs salgını sebebiyle vizyon tarihi birkaç defa ertelenen Hayalet Avcıları: Öteki Dünya, geçtiğimiz cuma günü vizyona girdi. Film, 44 milyon dolar hasılat elde ederek, ABD'de zirveye terleşti. Orijinal serinin yönetmeni Ivan Reitman'ın oğlu Jason Reitman tarafından beyazperdeye aktarılan film, eleştirmenlerin olumlu olumsuz yorumlarına rağmen büyük başarı elde etmiş oldu

Yayınlanma Tarihi: 22.11.2021 11:42
Değiştirme Tarihi: 22.11.2021 11:42
'Hayalet Avcıları: Öteki Dünya'dan beklenmedik başarı: ABD'de zirveye yerleşti

Hayalet Avcıları: Öteki Dünya (GhostBusters: Afterlife) filminin ilk hafta hasılatı, Sony tarafından 29 milyon dolar olarak öngörülmüştü. Beklenmedik bir başarı elde eden film, yılın en iyi açılış yapan 5. filmi oldu. Film dünya çapında ise 60 milyon dolarlık hasılata ulaştı.

ABD'de gişe sıralamasında ise Eternals ve Clifford The Big Red Dog yer alıyor. Eternals, üçüncü haftasında 10.8 milyon dolar, toplamdai se 336 milyon dolar hasılata ulaşırken, geçen hafta vizyona giren Clifford The Big Red Dog, bu hafta 8.1 milyon dolar elde etti.

Venus ve Serena Williams'ın çocukluğuna odaklanan Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar, ilk hafta sonunda ABD'de 5.7 milyon dolar, dünya çapında ise 8.2 milyon dolar kazandı. 

ABD gişesinin dördüncü sırasında yer alan filmin düşük gişe hasılatı, Warner Bros'un filmi sinemalarla aynı anda HBO Max'te de gösterime sokmasının bir nedeni olarak görülüyor. Will Smith'in performansıyla öne çıkan ve yaklaşık 50 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen filmin, gişede beklenilen hasılatı elde edip edemeyeceğini önümüzdeki haftalarda göreceğiz. 

Vizyondaki beşinci haftasında 3 milyon dolar kazanan Dune, listenin beşinci sırasında. ABD'deki toplam hasılatı 98 milyon dolar olan film, dünya çapında toplam 367 milyon dolar hasılat elde etti. Dune'un, önümüzdeki hafta ABD gişesinde 100 milyon dolarlık hasılatı aşması bekleniyor. 

Listenin altıncı ve yedinci sırasında, vizyondaki sekizinci haftasında 2.8 milyon dolar kazanan Venom: Let There Be Carnage ve yedinci haftasında 2.7 milyon dolar kazanan No Time To Die yer alıyor. Venom'un ABD gişesindeki toplam hasılatı 200 milyon doları geçti. No Time To Die ise 155 milyon dolara yaklaştı. 

ABD gişesinin son üç sırasında ise; üçüncü haftasında 970 bin dolar kazanan The French Dispatch, ikinci haftasında 940 bin dolar kazanan Belfast ve beşinci haftasında 888 bin dolar kazanarak toplam 22 milyon dolarlık hasılata ulaşan animasyon filmi Ron's Gone Wrong yer alıyor. 

Kaynak: Beyazperde

İlgili Sayfalar: Sinema