'Akif' adlı belgeselin galası yapıldı

'Akif' adlı belgeselin galası yapıldı
Yayınlanma Tarihi: 31.08.2019 21:30 | Değiştirme Tarihi: 31.08.2019 21:30

İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akif Ersoy'un çocukluğunun bir bölümünün geçtiği Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde çekilen "Akif" adlı belgeselin galası yapıldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) İÇDAŞ Kongre Merkezi'ndeki galaya katılan davetliler, filmin oyuncuları ve senaristi ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Belgeselde, Mehmet Akif Ersoy'un yetişkinliğini canlandıran Erdoğan Özerdem katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Mehmet Akif Ersoy'un Türk milleti için çok önemli bir karakter olduğunu vurgulayan Turan, şöyle konuştu:

"Ana sponsorluğunu İÇDAŞ'ın üstlendiği, Ehl-i Hayal Film tarafından çekilen bu belgesel 45 dakikadan oluşuyor. Çok kısa bir sürede Mehmet Akif'in hayatının bir bölümünü beyaz perdede izliyoruz. Tüm Türkiye'miz için 'milli şair' diye ifade ettiğimiz, 'Çanakkale destanını yazan kişi' diye gurur duyduğumuz Mehmet Akif Ersoy'un aslında Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde doğup büyüdüğünü, babasının buralarda görev yaptığını, kendi gezdiği köprüyü, suya girdiği deresi, hatıralarıyla beraber bir önemli dönemi burada geçirdiğini öğrendik. Bunu ilgililerle paylaştık. Senarist Ömer Erbil'in kalemiyle, yönetmen Nihal Ağırbaş'ın başarılı çalışmasıyla Akif'in çocukluğunu beyaz perdeye yansıtma imkanı bulduk."

Haber ile ilgili metin girin!.