Yağ yaktıran alışkanlıklar!

Yağ yaktıran alışkanlıklar!
Yayınlanma Tarihi: 17.08.2016 16:15 | Değiştirme Tarihi: 17.08.2016 16:15

Gün içerisinde gerçekleştireceğiniz kolay alışkanlıklarla yağ yakmanız mümkün.

Kahve ile güne başlayın!

Eğer yağ yakmak istiyorsanız, kahve veya yeşil çay içerek doğal kafein alabilirsiniz. Bu sayede metabolizmanızı uyarmış olursunuz. Günde içeceğiniz 3 fincan kahve yağ yakımınızı hızlandırır.

Kahvaltılarınızda tahıl tüketin.

Hafta içi kahvaltı etmek genelde pek iç açıcı olmasa da, kahvaltı atlamaya 'hayır' diyoruz. Sabah yataktan kalktığınızda, bir saat içinde tahıl tüketmeniz gerekiyor.

Suyu öğle saatlerinde daha fazla içmenizi öneriyoruz.

Su vücudun en büyük dostu. Utah Üniveristesi'nde yapılan çalışmalara göre günde 8-12 bardak su içen insanların, içmeyenlerine göre daha fazla yağ yaktığı ortaya çıktı.

Öğle yemekleriniz yüksek protein içermeli...

Diyetisyen Esther Blum'a göre öğle yemeklerinde protein alarak, yağ yakımızı hızlandırabilirsiniz.

Öğle yemeklerinizden sonra yürüyüş yapabilirisiniz.

Yemekten sonra kalkıp yürümeniz, dolaşımınızı düzelterek yağ yakımınızı hızlandırır. Yağ yakma seviyeleri öğle saatlerinde daha fazla çalıştığı için öğle yemeği öncesi veya sonrası yürüyüşü alışkanlık haline getirmeniz son derece fayda sağlar.

Akşam kendinize zaman ayırmanız ve gün içindeki stresinizden arınmanız çok önemli…

Stres metabolizmanızı yavaşlatan en temel unsurlardan. Spor klübü eğitmeni ve yaşam koçu Julie Barett stresin vücutta dengesizlikler oluşturduğunu ve bu yüzden yağ yakımanın zor olduğunu belirtti.

Unutmayın, iyi bir gece uykusu hem sağlığınız hem de yağ yakmanız açısından ok önemli.

Uyku saatinizi 7-8 saat olarak belirleyin ve bunu alışkanlık haline getirin. Eğer kaliteli uyku uyuyamazsanız, yağ yakmak bir kenara, kilo almanız da kaçınılmaz olur.