Yağ Yakımını Hızlandıran 7 Besin

Yağ Yakımını Hızlandıran 7 Besin
Yayınlanma Tarihi: 17.01.2019 16:45 | Değiştirme Tarihi: 17.01.2019 16:45

Kilo vermek isteyenlerin yardımına koşan yağ yakımını hızlandırıcı besinler daha hızlı kilo vermeyi ve sağlıklı kalmayı sağlıyor. Yağ yakımını hızlandıran 7 besin ile hem lezzetli besinler tüketiliyor hem de kilo veriliyor.

İşte yağ yakımını hızlandıran 7 besin.

1. KIRMIZI BİBER

Kırmızı biberin içeriğinde bulunan kapsaisin maddesi, kan akışını hızlandırıcı etkisi olduğu için vücut ısısını artırır ve kilo vermeye yardımcı olur.

2. YEŞİL ÇAY

Günde 2 bardak limonlu yeşil çay tüketmek metabolizmayı hızlandırmayı sağlar. Özellikle de karın bölgesinde oluşan yağlanmayı azaltıcı etkiye sahiptir. Diyet yapanlar için ideal içecek olan yeşil çay, vücuttaki ödemin atılmasına da katkı sağlar.

3. TARÇIN

Kan şekeri seviyesini dengeleyici etkisi olan tarçın, kötü kolesterolü düşürür, kan dolaşımını hızlandırır. Tarçın hem çay şeklinde hem de katı gıdalara takviye edilerek tüketilebilir.

4. KAHVE

Fazla tüketilmesi her ne kadar zararlı olsa da günde bir bardak şekersiz ve kremasız kahve içmek metabolizmayı hızlandırıcı etki yaparak kilo vermeye yardım eder. Kahvenin bağırsakları düzenleme ve tuvalete çıkmayı kolaylaştırıcı etkisi olduğu araştırmalarda ortaya konulmuştur.

5. KETEN TOHUMU

İçerisinde omega yağ asitleri barındıran keten tohumu, yağ yakmayı hızlandırıcı etkiye sahiptir. Yağ yakımını hızlandıran keten tohumu yağın vücutta depolanmasını engelleyici özelliğe de sahiptir.

6. YUMURTA

Uzman görüşlerine göre, her gün bir tane yumurta yiyen kişilerin gün içinde daha az acıkma hissi olduğu ve daha fazla yağ yaktığı ortaya konulmuştur.

7. SÜT VE YOĞURT

Yağsız yoğurt ve sütte bulunan kalsiyum,metabolizmanın sağlıklı ve daha hızlı çalışmasını sağlayarak yağ yakımına yardım eder.

.

Yumurta için ezber bozan araştırma

Yumurta sağlık için iyi mi kötü mü? Yıllardır tartışılan yumurta, yeni bir araştırmayla tekrar gündeme oturdu. Yeni araştırmada haftada üç veya dört yumurta yiyen veya günde diyetle 300 mg kolesterol alan kişiler, hem kalp hastalığı hem de erken ölüm riski açısından daha yüksek bulundu.

Belirtileri beklerseniz böbreğinizi kaybedebilirsiniz

14 Mart Dünya Böbrek Günü kapsamında böbrek rahatsızlıkları ile ilgili açıklamalarda bulunan Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Gürsel Yıldız, erken tanı ve tedavinin önemine dikkat çekti ve böbrek hastalığı için yüksek risk grubunda olanlar hakkında bilgi verdi.

Çene estetiği hakkında bilinmeyenler

Hollywood yıldızlarına benzer bir yüze sahip olmanın yolu son dönemlerde çene ameliyatından geçiyor. Çene estetiği hakkında merak edilen ve bilinmesi gereken her şeyi Op. Dr. İsmail Büyükçayır anlattı...

Burun estetiği hakkında merak edilenler

Sağlık ya da estetik kaygılar sebebiyle en sık tercih edilen operasyonlardan biri olan burun estetiği hakkında merak edilen her şeyi Op. Dr. İsmail Büyükçayır yanıtladı.