Yağ bezesi nasıl geçer?

Yağ bezesi nasıl geçer sorusunun yanıtı, birçok kişi tarafından araştırılan ve merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Genellikle göz hatları, sırt ve yüz bölgesinde görülen yağ bezeleri, görüntü açısından kişiye oldukça rahatsızlık verebilir. Yağ bezesini cildinden atmak isteyen kişiler ise, yağ bezesinin nasıl ve hangi yöntemlerle geçeceğini merak ediyor. Peki, yağ bezesi nasıl geçer? İşte yağ bezesini geçirecek tedavi yöntemleri.

Yayınlanma Tarihi: 31.08.2021 16:51
Değiştirme Tarihi: 31.08.2021 17:21
Yağ bezesi nasıl geçer?

Vücutta oluşan yağ bezesinin nasıl geçeceğini sorgulayan binlerce kişi, yağ bezesini geçirmek için belli başlı tedavi yöntemleri aramaya devam ediyor. Yağ bezesi, birçok kişide genellikle göz hatlarında, yüzde, kulak arkalarında ve kollarda meydana gelmektedir. Yağ bezeleri, yağ hücrelerinin büyümesi sonucunda oluşan iyi huylu kitlelerdir. Yağ bezelerini geçirmek için evde uygulayabileceğiniz tedavi yöntemleri olsa da bu kitlelerin oluşumu sonrasında doktora gözükmekte fayda vardır. Yağ bezeleri, lazer yardımıyla da kolayca temizlenebilen kitlelerdir. Her hangi bir hastanede yağ bezelerinizi 2-3dklık bir operasyonla yaktırabilirsiniz.

Yağ bezesi nasıl tedavi edilir? Yağ bezesi sıkılır mı? - Güzellik haberleri

YAĞ BEZELERİ NASIL KAYBOLUR?

Yağ bezesi sorunu yaşayan binlerce kişi, yağ bezelerinden rahatsız oldukları için internet üzerinden araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Yağ bezeleri ağrısız ve acısız bir kitle olsa da, suratta oluşan yağ bezeleri rahatsız edici bir görüntü oluşturabiliyor. Genellikle fazla yağlı beslenme sonucunda oluşan bu bezelerin nasıl eritilebileceği hakkında bilgiler merak ediliyor. Yağ bezelerini evde kendi yöntemleriyle halletmek isteyen kişiler için farklı türde tedavi yöntemleri bulunuyor. 

Göz çevresinde yağ bezesi neden olur?

YAĞ BEZELERİ DOĞAL YÖNTEMLERLE GEÇER Mİ?

Yağ bezesinin nasıl geçeceği hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, doğal yöntemlerle yağ bezelerini kaybetmek için araştırmalarını sürdürüyor. Yağ bezelerinin doğal yöntemlerle geçmesi için etkili birçok tedavi yöntemi yer alıyor. İşte o tedavi yöntemlerinden bazıları;

  1. Bal –Buğday Karışımı: Doğanın mucize gıdası olan balın iyileştirici etkisi vardır. Bu etkiyi, bezelerin küçültülmesinde kullanmak da mümkündür. Bal ve buğday unu karıştırılır. 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı buğday unu bulamaç haline getirilir. Daha sonra karışım oda sıcaklığında bir gece bekletilir. Daha sonra bezenin olduğu yere sürülür. 15- 20 dakika bekletildikten sonra cilt yüzeyi temizlenir. Bu işlemi haftada 2-3 kez yaparak, bezenin durumunu gözlemleyin.
  2. Sirke hem bezenin küçülmesine yardımcı olur hem de iltihap durumu varsa bunun önüne geçer. Sirkeye batırılmış olan gazlı bezi, bezenin üzerine koyun. Üzerini bandajla kapatın. 2-3 gün bu şekilde kalsın ve sonra bandı çıkarın. Daha sonra sirkeyle temas eden cildinizi temizleyin.
  3. Aloe Vera: Aloe Vera jeli ile bezelerden kurtulabilirsiniz. Aloe Veranın yaraları iyileştirme etkisi vardır. Burada da bezeyi yumuşatarak, küçülmesini sağlayabilir. Her gün aloe vera jelini cilde uygulamanız gerekir.
  4. Hintyağı: Hint yağı ile hafifçe bezeye masaj uygulayabilirsiniz. Düzenli aralıklarla Hint yağı masajı ile bezeyi küçültebilirsiniz. 3 – 4 damla hint yağını bir beze damlatarak beze üzerinde de bekletebilirsiniz. Bu işlemi aynı gün içerisinde birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.
  5. Buhar Tedavisi: Buharın gözenekleri açma ve cildin altına temas etme etkisi vardır. Bu nedenle buhar bezenin küçülmesine yardımcı olabilir. Buhara tuttuğunuz havluyu, bezenin üzerine örtün. Bunu arka arkaya 2-3 kez ve 15- 20 dakika boyunca uygulayın.
  6. Asla bezeyi patlatmaya ve iğne gibi materyallerle tahriş etmeyi denemeyin. Mikrop kaptırarak daha büyük sorunlara yol açarsınız. Bünyenize baskı uygular veya rahatsızlık vermeye başlarsa mutlaka bir doktora başvurun. Genellikle operasyonla alınmasına gerek yoktur ama bu aşamaya gelirse lokal anestezi altında işlem yapılır.

SELÜLİT NASIL GEÇER?

İSHAL NASIL GEÇER?

ARPACIK NASIL GEÇER?

BEL AĞRISI NASIL GEÇER?

İlgili Sayfalar: Sağlık