Vedat Aktepe FUE saç Ekim Yönteminin İnceliklerini Anlattı

FUE saç ekimiyle ilgili açıklamalarda bulunan Bonita Hair Kurucusu Vedat Aktepe, dünyanın pek çok ülkesinde FUE saç ekim tekniğinin kullanıldığını belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 26.04.2022 20:39
Değiştirme Tarihi: 26.04.2022 20:39
Vedat Aktepe FUE saç Ekim Yönteminin İnceliklerini Anlattı

FUE saç ekiminde başarı oranı farklı etkenlere bağlı. Yenilikçi bir yöntem olduğu için artık pek çok saç ekim merkezi FUE ve FUE’nin farklı tekniklerini kullanıyor!” ifadelerinde bulunan Aktepe, kendilerinin de Bonita Hair olarak FUE saç ekimine yönelim gösterdiklerini belirtti.

Zaman ilerledikçe saç ekiminde farklı tekniklerin kullanıldığını, bu tekniklerin saç ekiminde başarı oranını doğrudan etkilediğini belirten Vedat Aktepe, konuyla ilgili değerlendirmelerini şu sözlerle sürdürdü: “Biliyorsunuz saç ekimi, özellikle saç dökülmesinin belirli bir seviyenin üzerinde olması durumunda yönelim gösterilen bir cerrahi uygulamadır. Saç ekiminde başarı oldukça önemlidir. Bu nedenle hangi tekniğin kullanılacağı, hastanın saçsız alanının genişliği gibi hususlar; saç ekiminde başarıyı doğrudan etkiliyor. FUE saç ekimi, yenilikçi teknikler arasında bulunduğu için birçok saç ekim merkezi bu tekniği kullanıyor. FUE saç ekiminde ilk önce donör bölge belirlenir. Belirlenen bu bölge genellikle ense olur. Çünkü bu alandaki saç kökleri çok daha sağlıklıdır ve dökülmelere karşı dirençlidir. Donör bölgeden tek tek greftler toplanır. Greft toplama sırasında yenilikçi yöntemlerin kullanıldığını ifade etmek olanaklıdır. Daha sonra saçsız alanda kanallar açılır. Ardından saç kökleri kanallara yerleştirilir. Yenilikçi bir yöntem olmakla birlikte FUE yönteminde başarı oranı farklı etkenlere bağlıdır.”

“FUE Saç Ekiminde Başarı Oranı Farklı Etkenlere Bağlı” 

FUE saç ekiminde başarının kullanılacak greft sayısı, uygulamayı gerçekleştiren hekimin deneyimi gibi hususlara bağlı olduğunu belirten Vedat Aktepe, konuyla ilgili açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “FUE saç ekim yöntemi oldukça yenilikçi bir yöntemdir. Birçok klinikte de bu yöntemin kullanıldığı bilinmektedir. Fakat saç ekiminde başarı konusunda farklı hususlar ön plana çıkıyor. Her şeyden önce hastanın saç dökülmesinin seviyesi temel belirleyicidir. Saçsız alanın çok olması, saç ekiminde başarıyı etkiler. Çünkü daha fazla greft kullanılması gerekir. Bunun yanı sıra elbette uygulamayı gerçekleştiren hekimin deneyim ve bilgi birikimi ile saç ekim merkezinin olanakları, saç ekiminde başarıyı doğrudan etkiliyor.”

İlgili Sayfalar: Sağlık