Temassız saç ekimi tekniği

Temassız saç ekimi tekniği
Yayınlanma Tarihi: 02.01.2019 15:32 | Değiştirme Tarihi: 02.01.2019 15:32

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki saç ekim merkezi uzmanları, DHI no touch tekniği ile saç ekiminin daha sağlıklı bir şekilde yapılabildiğini belirtti.

Temassız DHI tekniği ile sağlıklı saç kökleri hiç dokunulmadan bir tüp aracılığı ile çıkarılarak kelleşen alana transfer edilir. Sağlıklı saç greftlerine alınma ve ekilme süreci içinde hiç zarar vermeyen bu teknik, ekilen saç köklerinin tutunma oranı ile büyüme hızının da artmasına yardımcı oluyor. Temassız saç ekimi tekniği ile alınan saç kökleri hiç dokunulmadan ve bekletilmeden transfer edilebiliyor.

Temassız DHI tekniğinde sağlıklı ve canlı saç kökleri mikromotor desteğiyle ya da manuel olarak teker teker alınarak toplanıyor. Bu aşamadan sonra temassız saç ekimi imkanı sunan özel alet yardımı ile ekim işlemi gerçekleştirilir. Saç köklerinin canlı kısmında hiçbir şekilde dokunulmadan özel aletin içine yerleştirilir ve yine bu özel alet yardımı ile gerekli bölgelere temassız bir şekilde ekilebilir. Ekim işleminde ise özel bir ekim kalemi olan choi pen aleti kullanılır. Bu sayede saç köklerinin canlılığı ve hijyeni de sağlanmış olur.

Avantajları
Lokal anestezi uygulanarak yapıldığı için ağrısız bir tekniktir ve ciltte çok az tahrişe neden olur. Operasyonda lokal anestezi uygulandığı için hasta rahatlar ve isterse müzik dinleyebilir, televizyon seyredebilir, hafif bir öğle yemeğinin tadını çıkarabilir ve hatta prosedür sırasında kestirebilir. Genel olarak, tüm prosedür 4 ila 6 saat içinde tamamlanır.

Nakledilen saç köklerinin büyümesi, yeni yerleştirilen foliküler üniteler etrafındaki kılcal damarların hızına bağlı olarak, 16 hafta sonra görünecektir. DHI non-invazif bir operasyon türüdür ve dolayısıyla kafa derisinde görünen bir yara izi oluşumuna yol açmaz. Ekilen yeni saç kökleri çoğunlukla ömür boyu kalıcı olur, çünkü DNA'ları ön taraftaki saçlardan farklıdır. Onlar kalıcıdır ve yaşam boyu büyürler.

Nelere dikkat edilmeli
Temassız DHI saç ekimi tekniği ekstra hijyen ve yüksek tutunma oranı sağlar. Ayaktan tedavi tekniği olduğu için hasta aynı gün evine gidebilir. Saç ekiminde iş yaşamının kesintiye uğramasına neden olacak bir prosedür değildir. Sağlıklı uyku ve beslenme ile iyileşme süreci artırılabilir. Güneşe çıkma, deniz ya da sauna gibi sıcak ortamlara girmek için doktorunuzun size verdiği sürelere uymanız gerekir. İyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterse de ortalama 5-10 gün arasında sürebilir.