Ses Getirenler Projesi Anneleri ve Çocukları İstanbul’da

Ses Getirenler Projesi Anneleri ve Çocukları İstanbul’da
Yayınlanma Tarihi: 25.06.2019 16:54 | Değiştirme Tarihi: 25.06.2019 16:54

Ses Getirenler projesinin ikinci etabında; eğitim videolarını izleyen ve uzmanlarımızla iletişimde olan anneler çocukları ile birlikte İstanbul’da misafir edildiler.

Samsung Electronics Türkiye ve Çocuk Eğitim Derneği’nin 2017 yılından beri birlikte yürüttükleri Ses Getirenler projesinin ikinci etabında; www.sesgetirenler.com adresinden düzenli olarak eğitim videolarını izleyen ve uzmanlarımızla iletişimde olan anneler çocukları ile birlikte İstanbul’da misafir edildiler.

15- 19 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen programda; ÇED Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer Cenker Ilıcalı ve Samsung Türkiye Dış İlişkiler Sorumlusu Cüneyt Bilgiç ailelerle ve çocuklarla bir araya geldiler. Anneler; Hacettepe Üniversitesi Odyoloji Bölümü’nden Prof.Dr. Esra Yücel, "İşitme Yolculuğunda Çocuğunuz ve Siz"  Medipol Üniversitesi Odyoloji Bölümü’nden Prof. Dr.Bülent Şerbetçioğlu "İşitme Engelli Çocukların Odyolojik Sorunları ve Çözüm Önerileri", ÇED PDR Uzmanı Şebnem Tezcanlı "Erken Çocukluk ve Okul Öncesi Dönemde Aile ve Çocuk" başlıklı eğitimler aldılar. İşitme engelli çocuklara Anatomica Tıp Merkezi’nde KBB ve Odyoloji kontrolleri yapıldı.İstanbul ve Anadolu’dan gelen işitme engelli çocuğu olan annelere İstanbul Boğazında boğaz ve Tarihi Yarımadada Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultan Ahmet Camii gezisi yaptırıldı.

Projeye büyük destekleri olan; akademisyenlerimize, uzmanlarımıza, T.C. Turizm ve Kültür Bakanlığı’na, Tamer- Gülcan Köseoğlu’na ve Yeşim Ilıcalı’ya teşekkür ediyoruz.

0-5 yaş arası işitme engelli çocukları olan aileleri uzaktan bilgilendirme ve eğitim sayfasına www.sesgetirenler.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Haber ile ilgili metin girin!.