Profesyonel diş beyazlatma uygulaması yaygınlaşıyor

Profesyonel diş beyazlatma uygulaması yaygınlaşıyor
Yayınlanma Tarihi: 08.02.2019 15:35 | Değiştirme Tarihi: 08.02.2019 15:36

Diş beyazlatma işleminin dişlere herhangi bir zararı yoktur. Kozmetik amaçlı yapılan işlem FDI onaylı olup, klinik deneylerle dişin yapısını hiçbir şekilde bozmadığı kanıtlanmıştır. Diş hekimi Eyüp Çelik, diş beyazlatmayla ilgili bilgi verdi.

Gün geçtikçe sosyal medya tutkusu güçlenirken fotoğraf mükemmelliği kültürü de bu işleme büyük bir talep yaratıyor. Birçok sosyal medya kullanıcısı fotoğraflarının mükemmel görünmesi için baskı hissediyor ve diş hekimlerine profesyonel tedaviler için yöneliyor.

Geçen yıl GlobalData tarafından yapılan bir ankette, sayısız insanın bu işlemin sonuçlarından memnun kalması ve diş hekimlerinin kliniklerinden eve götürme kitleri satın alan hastalarda bir yükseliş gösterdiği ortaya çıktı. Bir profesyonelin rehberliğinde ofis içi prosedürleri tercih eden hastalar daha hızlı ve daha etkili bir tedavi sağlandığına inanıyor.

Diş beyazlatma ofis tipi olarak jel ve ışın cihazıyla klinikte uygulanmakla birlikte tek seansta yarım saat gibi kısa bir sürede sonuca ulaşmanız mümkün oluyor.Profesyonel tedaviler, diş hekimi ve ofis içi diş beyazlatma prosedürleri tarafından öngörülen evde kullanım kitlerini de içeriyor. Evde diş beyazlatma sistemleri de dünya genelinde yüksek talep görüyor

Karbonat ile diş beyazlatma yapılmamalı

Bir çok kişi doğal yollarla diş beyazlatmak adına karbonat ve limon suyunu karıştırarak diş yüzeyinde farkında olmadan limon suyunun asit etkisiyle erozyon ve karbonatın macro partikülleri ile abrazyon ( aşınma ) oluşturmaktadır . Bu durum dişlererinize zarar vererek hassasiyet oluşmasına sebep olmaktadır .

Diş taşı temizliğinden sonra daha fazla diş taşı birikimi ve hassasiyet oluşmaz. 6 aylık düzenli olarak yapılacak bu temizlik işlemi sonrası diş ve dişetini çevreleyen bakteri plağı uzaklaştırılarak diş ve diş eti sağlının korunması sağlanır.

Her yirmi yaş dişi çekilmek zorunda değildir

Sık rastlanan rahatsızlıklardan birisi olan 20 yaş dişlerinin ağızda oluşturduğu ağrı ve koku problemidir. 20 yaş dişleri ağızda sürmesi normal ise çekilmesine gerek yoktur . Ancak diğer dişlerin dizilimini bozduğu ve diş sürme pozisyonu normalin dışında olduğu durumlarda çekilmelidir.

Hızlı ve güvenilir sonuçlar sağladığı kanıtlanmış olan profesyonel prosedürlere ve diş hekimi tarafından önerilen ürünlere duyulan güven artırmaya devam edecektir.

Dr. Eyüp Çelik

Her beyin tümörü hayatı tehdit etmez

Sİnir sistemi tümörlerinin, yetişkinlerde meme, kolon, akciğer ve prostat kanserlerinden sonra en sık görülen rahatsızlıklar olduğunu söyleyen Doç. Dr. Hakan Emmez, “Ancak her beyin tümörü hayatı tehdit edici nitelikte ve yerleşimde olmayabilir” dedi.

Yumurta için ezber bozan araştırma

Yumurta sağlık için iyi mi kötü mü? Yıllardır tartışılan yumurta, yeni bir araştırmayla tekrar gündeme oturdu. Yeni araştırmada haftada üç veya dört yumurta yiyen veya günde diyetle 300 mg kolesterol alan kişiler, hem kalp hastalığı hem de erken ölüm riski açısından daha yüksek bulundu.

Belirtileri beklerseniz böbreğinizi kaybedebilirsiniz

14 Mart Dünya Böbrek Günü kapsamında böbrek rahatsızlıkları ile ilgili açıklamalarda bulunan Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Gürsel Yıldız, erken tanı ve tedavinin önemine dikkat çekti ve böbrek hastalığı için yüksek risk grubunda olanlar hakkında bilgi verdi.

Çene estetiği hakkında bilinmeyenler

Hollywood yıldızlarına benzer bir yüze sahip olmanın yolu son dönemlerde çene ameliyatından geçiyor. Çene estetiği hakkında merak edilen ve bilinmesi gereken her şeyi Op. Dr. İsmail Büyükçayır anlattı...