Pilates eğitmeni Zehra Demirbağ'dan çok özel tüyolar!

Pilates eğitmeni Zehra Demirbağ'dan çok özel tüyolar!
Yayınlanma Tarihi: 24.02.2018 15:46 | Değiştirme Tarihi: 24.02.2018 17:16

Spor ve sağlıklı yaşamı hayata aşılayan Pilates eğitmeni Zehra Demirbağ, Pilates'in insan hayatındaki yeri ve önemine dikkat çekti.

Gün geçtikçe daha fazla insan tarafından tercih edilen ve popüler bir spor yöntemi haline gelen Pilates, işin uzmanı tarafından değerlendirildi. Pilates eğitmeni Zehra Demirbağ, kişinin hem kendisini mutlu hissetmesi hem de bedenini daha fit konuma getirmesi için pilatesin çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtiyor. Her kadının güzel ve estetik bir görüntüye sahip olmak istemesinin çok doğal olduğuna vurgu yapan genç eğitmen, bunun yolunun pilatesten geçtiğini söylüyor. Pilates eğitmeni Zehra Demirdağ, özellikle yanlış diyet sonrası karın ve basen gibi bölgelerde sarkma ve dokusal gevşemelerin ise doğru pilates yöntemiyle çözüme kavuşacağını dile getiriyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Gebelik dönemi sonrası pilatesin faydaları

Gebelik döneminde kaçınılmaz olarak alınan fazla kiloların kadınların ruh halini olumsuz etkilediğine vurgu yapan Zehra Demirbağ, sözlerine şöyle devam etti: "Hamilelik sonrası birçok kadın fazla kilolarından kurtulmak için çeşitli yöntemler deniyor. Fakat bu yöntemler ne kadar fayda sağlıyor tartışılır. Doğru ve etkili biçimde yapılan pilates, onları fazla kilolarından kurtarmanın yanı sıra vücuda olumlu yönde şekil verir ve psikolojik olarak insanları rahatlatır. Unutulmamalıdır ki ruh ve beden sağlığının en önemli etkenlerinden biri spor yapmaktır. Pilates ise çok önemli bir spor egzersidir."

Haber ile ilgili metin girin!.

Pilatesi diğer egzersizlerden ayıran özellikler nelerdir?

Plates bir kuvvet egsersizidir. Kasları kuvetlendirmeyi ve esnekliği artırrmayı hedefler. Zaten esneklik ve kuvvet bizi sakatlıklardan koruyan en önemli iki konu. Bu nedenle sağlık sorunu yaşayan bir çok kişide çalışmaya ve sorunun yarattığı sıkıntılı süreci atlatmaya yardımcıdır. Pilates, kişinin bedeninin kaslarının farkına varmasını ve onları en doğru nasıl kullanacağını önemser. Çünkü kaslar doğru kullanılan nefes ile günlük hayatın yorgunluğunu daha geç hissettirir.

Haber ile ilgili metin girin!.

Pilatesin vucut duruşuna katkısı

Gerek çalışma düzeni gerek ise duruş şekliyle insan vücudunda oluşan kambur görünümün ortadan kalkması için de pilatesin etkili bir yöntem olduğunun altını çizen eğitmen, bu durumun zamanla kaslar arasında dengesizlik ortaya çıkaracağını belirtiyor. İnsan vücudunda oluşan bu kötü görüntünün giderilmesinde pilatesin oldukça etkili olduğunu ifade eden Zehra Demirbağ, bu sayede kaybedilen gücün geri kazanılabileceğine ve insan vücudunda oluşan denge bozukluğunun ortadan kalkabileceğine dikkat çekiyor. Pilates egzersizinin hayatın birçok alanında insanlara olumlu etkiler katacağını söyleyen genç eğitmen, en büyük isteğinin kişilerin pilates konusunda daha fazla bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi olduğunu sözlerine ekliyor.Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.