Nazlı Korkmaz kadınların merak ettiklerini yanıtladı

Doktor Nazlı Korkmaz, Genital bölge problemleri yaşayan yüz binlerce bireyin genelde sessiz kaldığı ve kimseye anlatamadığına değinerek; ‘’Genital bölge ile ilgili yaşanan problemlerin insan psikolojisini derinden etkilediğini belirtmekte yarar var. Toplum olarak utangaç bir toplumuz.  Bu sorunu yaşayan birçok hasta doktora gitmeye çekiniyor. Genital estetik bu konuda adeta mucizeler yaratıyor. Genital estetik ile ilgili çekingenliklerinizi bir kenara bırakma vakti çoktan geldi bile’’ diyerek hastalara çağrıda bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 29.12.2021 14:28
Değiştirme Tarihi: 29.12.2021 14:28
Nazlı Korkmaz kadınların merak ettiklerini yanıtladı

Doktor Nazlı Korkmaz Genital Estetik hakkında bilinmeyenleri anlattı;

‘’Genital Estetik’’ kadınlarda genital bölgede doğuştan ya da sonradan meydana gelen kişiyi fiziksel ve psikolojik olarak rahatsız eden sorunların giderilmesi işlemidir. Hastaların genital bölgesinde değiştirmek istediği, görüntüsünden rahatsız olduğu kısımların iyileştirilmesini sağlar. Genital estetik ayrıca hastaların yaşam kalitesini artırır ve cinsel deneyimlerin daha tatmin edici olmasına yardımcı olur.
 
Genital Estetik süreci nasıl olur ?

Kadınlarda ergenlik sürecinde hormonların etkisi ile ve özellikle yaşın ilerlemesi ile birlikte genital bölgedeki yapılarda problemler oluşabilir. Bu durumların oluşmasında hastanın doğum sayısı, doğum şekli, iri doğum ,zor doğum öyküsü ve menopoza bağlı hormonlardaki değişiklikler rol oynar. Hastanın kollajen dokusu, cilt yapısı ve elastikiyeti de genital organlardaki değişimi etkileyen faktörlerdir.

İlgili Sayfalar: Sağlık