Mezoterapi ile bölgesel zayıflama

Mezoterapi ile bölgesel zayıflama
Yayınlanma Tarihi: 12.02.2019 14:07 | Değiştirme Tarihi: 12.02.2019 14:07

Uzm. Dr. Figen Atak, lipolysis mezoterapi ile bölgesel olarak incelmenin mümkün olduğunu belirtti.

Lipolysis mezoterapi, inatçı yağların azaltılmasında ve selülitin görünümünün iyileştirilmesinde oldukça etkileyici sonuçlar sağlayan, estetik cerrahinin hastalara sunmuş olduğu invaziv olmayan yağ alma tedavileri arasındadır.

Mezoterapi ile bölgesel zayıflama uygulaması ilk kez 1950'lerde geliştirildi ve o zamandan beri romatizma, spor yaralanmaları gibi çeşitli durumların tedavisinde, kan dolaşımını iyileştirmek için ve son olarak estetik cerrahide bölgesel yağ ve selülit tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır.

Nasıl uygulanır?
Mezoterapi ile bölgesel zayıflamada optimum sonuçlar elde edilebilir. Lipoliz mezoterapinin etkileri biriktiricidir, cildiniz yeni kollajen ve elastin üretmeye başladığından giderek daha iyi hale gelir. Gerekli seans sayısı hastaya göre değişmekle birlikte, çoğu durumda işlem 10 - 15 günlük aralıklarla yaklaşık 6 - 8 seans olarak uygulanır.

Lipolysis mezoterapi tedavisinde düzenli iğne enjeksiyonları iki farklı teknik ile uygulanabilir. Minimal invaziv işlem sırasında, küçük iğnelerle kaplı bir cihaz, kollajen üretimini artıran ve mezoterapi enjeksiyonlarına dahil edilen değerli maddelerin istenen derinliğe ulaşmasına yardımcı olan “mikro-yaralanmaya” neden olmak için kullanılır. Kolay, hızlı ve neredeyse ağrısız bir işlemdir ve hemen ardından normal hayata ara vermeksizin devam edilebilir.

Lipolysis mezoterapi uygulama alanları
Güvenliği ve etkinliği nedeniyle, tedavi en yaygın olarak karın, kalça, uyluklar, dizler, üst kol ve gerdan bölgesine uygulanır. Tedaviden sonra;

- Birkaç gün içinde düzelen hafif bir tahriş gelişebilir.

- Özel bir tedavi sonrası bakım gerekmez.

- Günlük aktivitelerinize hızlı bir şekilde geri dönebilirsiniz.

Mezoterapi, kan inceltici kullananlar, kan pıhtılaşması veya kalp aritmi hastaları, hamile veya kanser, diyabet veya diğer önemli tıbbi problemler için tedavi gören hastalar tedavi için uygun bir aday değildir.

Mezoterapi ile bölgesel zayıflama ya da incelme için genel sağlık durumunuzun yerinde olması ve mezoterapi ile zayıflama uzmanından bilgi alınması gerekiyor.