Lazer destekli saç ekimiyle çim adam görünümüne son!

Lazer destekli saç ekimiyle çim adam görünümüne son!
Yayınlanma Tarihi: 02.08.2018 15:38 | Değiştirme Tarihi: 02.08.2018 15:38

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki saç ekim merkezi uzmanları, lazer destekli ön saç tasarımı ile saç ekimlerinin başarısının garantilenebildiğini belirtiyor.

Lazer destekli ön saç tasarımı ve saç ekimi, saç dökülmesinde uygulanan kalıcı bir tedavi yöntemidir. Poliklinikte lokal anestezi kullanılarak, kalıcı donör alanlarından alınan saçların kelleşen veya seyrelen bölgelere cerrahi olarak nakli yapılır.

Lazer destekli saç ekimi prosedürü neleri içerir?

Lazer tekniğinden faydalanılır.  Saç köklerini donör alandan yani başın arkasından (verici alan) alınarak saçın dökülen kısımlarına nakledilmesini içerir. İşlem saç dökülmesini miktarına göre 3 ile 7 saat arasında sürmektedir ve lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Tek seansta ihtiyaca göre 1000 - 8000 greft yerleştirilebilir. Nakilden sonra oluşan kabuklar 1-2 hafta içinde dökülür ve saçlar 3 - 6 aylık bir süre içinde yeniden büyür. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen cerrahi bir prosedürdür.

Ameliyattan bir hafta önce, aspirin ve E vitamini kullanımı kanın incelmesine neden olduğu için kesilmelidir. Başka herhangi bir ilacın kullanımı saç ekiminin sonuçlarını etkileyebilir. Bu durum kişiye özel olarak ayrıca değerlendirilir.

Saç ekiminin başarısında saç tasarımı çok önemli

Saç ekimi operasyonunuz planlanırken saç tasarımınızın yüzünüze özel olarak yapılması gerekir. Ön saç çizgisinin yüzünüz ile orantılı bir şekilde, doğal saç çizginize en uygun şekilde girintili çıkıntılı bir şekilde tasarlanması doğal görünümün en önemli ögesidir. Ayrıca ekilen saç köklerinin ince ve tek kıl kökünden oluşan greftlerden seçilmesi, saçın inceden kalın ve yoğuna doğru tepe noktasına doğru ilerlemesi gerekir. Yine saçın çıkış yönünün de fırça gibi dik bir şekilde uzayınca yüzde alması gereken pozisyona doğru geriye, yana ya da sağa sola doğru yönelerek uzaması şarttır. Aksi takdirde saçınız fırça gibi uzayarak çim adam gibi görünmenize yol açar. Bu da kel görünümünüzü aratacak kadar kötü bir görünüme neden olur.

Saç ekiminde 3D tasarım desteği

Saç ekimi operasyonunda doğru bir teknik, yüzünüze özel saç tasarımı ve sağlıklı bir saç ekimi yapılmasını sağlamak sizin seçiminize doğru orantılıdır. Günümüzde gelişen teknolojiler sayesinde saç ekimi tasarımınızı ameliyattan önce 3D görüntüleriniz üzerinden görmeniz artık mümkün. Eğer iyi bir saç ekim merkezi seçerseniz. Geliştirilen 3D simülasyon cihazları sayesinde yüksek çözünürlüklü fotoğraflarınız üzerinden hazırlanan görüntüleriniz üzerinden saç ekim cerrahınız ile birlikte saç ekimi tasarımına katılmanız mümkün.

İyileşme süreci nasıldır?

Lazer destekli saç ekiminin avantajları, 0,6 mm ile kel alanına eşit aralıklarla saç köklerinin yerleştirilebilmesidir. Ekim sırasında lazer kan damarlarını pıhtılaştırır ve kanama olmaz. Greft alımı %85-95 arasındadır, iyileşme daha hızlıdır ve ekim bölgesindeki saç kökleri zarar görmez. Yara izi oluşmaksızın daha doğal sonuçlar elde edilebilir.