Kahverengi yanık izi nasıl geçer?

Başa gelen kazalar sonucu vücudumuzun bazı kısımlarında yanık izleri oluşabiliyor. İstenmeyen bir durum olan yanık izleri, kişilerin hayatlarını olumsuz etkiliyor. Özellikle kadınlar tarafından istenmeyen lekeler olan yanık izlerinin nasıl geçeceği de merak konusu. Kahverengi yanık izlerini geçirmek için pek çok tedavi yöntemi bulunuyor. Bu haberimizde ‘kahverengi yanık izi nasıl geçer, kahverengi yanık izi için ne yapılır’ sorularının yanıtlarını verdik.

Yayınlanma Tarihi: 13.09.2021 13:47
Değiştirme Tarihi: 13.09.2021 13:47
Kahverengi yanık izi nasıl geçer?

Yanık izleri, kişilerin hayatlarını olumsuz etkileyen bir durumdur. Görsel olarak kötü bir görüntü yaratan yanık izleri, istenmeyen bir problemdir ve birçok çeşidi olabilir. Yanık izleri arasında kahverengi yanık izleri, daha sık rastlanılan bir sorundur ve kişilerin psikolojilerini kötü etkiler. Kahverengi yanık izini geçirmek için atılması gereken en doğru adım, uzman bir doktorun kapısını çalmaktır. Doktor tarafından yapılan kontroller neticesinde hastaya en uygun krem, lazer ya da ilaç tedavisi belirlenir. Yanık izlerinin geçme süresi ise kişiden kişiye göre değişir. Kimisi 2 ay da bu izlerden kurtulurken, kimisi 2 sene de kurtulabiliyor. Peki o çok merak ettiğiniz sorunun yanıtı ne; ‘kahverengi yanık izi nasıl geçer?’

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

LAZERLE KAHVERENGİ YANIK İZİ NASIL GEÇER Mİ?

Bazı kazalar neticesinde vücudumuzun bazı yerlerinde yanık izleri oluşabiliyor. Kişilerin öz güvenlerini zedeleyen bir problem olan yanık izlerini geçirmek için pek çok yöntem var. Bunlardan bir tanesi de lazerdir. Uzman bir doktorun uygulaması gereken bir işlem olan lazer sayesinde kahverengi yanık izlerinden kurtulmak mümkün olabiliyor.

Yanık izlerinin tedavisinde kremler kullanılsa da, en etkili yöntemin lazer tedavisi olduğu bilinir. Lazer tedavisiyle izlerin geçme süresi de kısalmış olur. Son yıllarda revaçta olan ve etkili sonuçlar alınan lazer türlerinden bir tanesi olarak fraksiyonel lazer gösteriliyor. Bu lazeri uygulamadan önce yanık olan bölgeye anestezik krem uygulanır ve lazer tedavisinin acısız, ağrısız yapılması sağlanmış olur. 

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

KAHVERENGİ YANIK İZLERİ KREMLE GEÇER Mİ?

Her insanın başına gelebilen kazalar nedeniyle vücudumuzda yanık izleri oluşabiliyor. Yanıkların şiddetine ve büyüklüğüne göre tedavi yöntemleri de değişebiliyor. Kahverengi yanık izlerinden kurtulmanın diğer bir yolu da, kremlerdir. Uzman doktorlar, bu izler için farklı krem tedavileri uygulayabiliyor. Kişilere uygulanacak krem tedavileri, her insanın cilt tipine ve yanık derecesine göre değişiyor. Ancak kremle yanık izi tedavisi, bu problemde etkili olan tedavi yöntemlerinin başında gelir.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

KAHVERENGİ YANIK İZİ NE KADAR SÜREDE GEÇER?

Kahverengi yanık izlerinin tedavisinde lazer ve krem tedavilerinin etkili olduğunu belirttik. Pek çok kişinin merak ettiği bir diğer soru da, bu izlerin tedaviden yaklaşık ne kadar bir süre içinde geçeceği. Tabii sorunun yanıtı kişiden kişiye göre değişiyor. Yani bazı insanların yanık izi 10 günde geçebilirken, bazı insanların izleri 3 ayda da geçebiliyor. Bu tamamen kişinin cilt yapısına, uygulanan tedavi yöntemine ve izin derecesine bağlı olarak değişen bir etken.

İlgili Sayfalar: Sağlık