Hacamat nasıl yapılır?

Yüzyıllardır uygulanan bir tedavi yöntemi olan hacamat, derinin üzerine çizik atılıp bardakla kirli kanın akıtılması işleminin adıdır. Hacamat sayesinde vücuttaki kirli kan, toksinler, ilaçların bıraktığı kalıntılar dışarı atılır ve bağışıklık sistemi kuvvetlendirilmiş olur. Ancak hacamatın, doğru kişilerin ellerinde ve hijyenik ortamlarda yapılması şart. Bu haberimizde ‘hacamat nasıl yapılır’ sorusunun yanıtını bulabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi: 21.09.2021 11:12
Değiştirme Tarihi: 21.09.2021 11:12
Hacamat nasıl yapılır?

Alternatif tıpta bir tedavi yöntemi olan hacamat, sadece günümüzde değil, yüzyıllardır uygulanan bir yöntem. Merak edenler için hacamatın tanımını ise şu şekilde yapabiliriz; vücuttan toksinleri atmak için özel kupalar yardımıyla bir kan alma işlemi. Bilinçsiz kişiler tarafından kesinlikle yapılmaması gereken bir sağlık yöntemi olan hacamatın, hijyenik ortamlarda ve işin uzmanı tarafından yapılması şart. Aksi halde sağlık için yaptırılan bu yöntem, ciddi sorunlara sebebiyet verebilir. Kolesterolü düşürmesinden damarları temizlemesine, ödem attırmasından görme kabiliyetini artırmasına kadar pek çok faydası sayılan hacamat nasıl yapılır, hacamatın faydaları nelerdir, hacamatın zararları var mıdır? İşte konunun meraklısı için hazırladığımız bilgiler…

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

HACAMATIN FAYDALARI NELERDİR?

Hacamatın nasıl yapılacağını anlatmadan önce hacamatın sağlık üzerindeki faydalarına bakalım:

 

  • Vücuttan toksinleri atar.
  • Kullanılan ilaçların ve hormonlu gıdaların bıraktığı kalıntıları temizler.
  • Ödem atmaya yardımcıdır.
  • Damarları temizler.
  • Kolesterolü düşürür.
  • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
  • Psikolojik hastalıkların tedavisine yardım eder.
  • Unutkanlığı giderir, dikkat eksikliğine iyi gelir.
  • Kısırlık ve üreme sorunlarının giderilmesine fayda sağlar.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

HACAMAT NASIL YAPILIR?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi hacamat, bilirkişiler tarafından yapılması gereken bir işlem. Hacamatı yapmak için öncelikle hacamat iğnesi yardımıyla deri üzeri çizilir. Sonrasında bardak veya kavanozla kan çekilir. Hacamat işleminde çekilen kan, kirli ve bağışıklık sistemini bozan bir kandır. Hacamatı belli aralıklarla ve doğru teknikle yaptırılır. Bu şekilde vücudun kendi kendine atamadığı toksinler dışarı atılmış olur.

 

HACAMAT ZARARLI MI?

Hacamat konusunda akılları karıştıran konulardan biri de, zararlı olup olmadığı. Hacamat, işin uzmanı kişiler tarafından yapıldığı takdirde yarar yerine zarar getiriyor. Ve yine hijyenik ortamlarda yapılmadığında da kişiye zarar veriyor. Cilt enfeksiyonları, yaralar, morluklar bu zararlar arasında sayılabilir.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

HACAMATI KİMLER YAPTIRAMAZ?

Uzmanlar, hacamatı yaptırmaması gereken kişileri ise şu şekilde sıralıyor: panik atak problemi, kalp pili olanlar, kan tutanlar, kemoterapi görenler, organ nakli olanlar ve hamileler kesinlikle hacamat yaptırmamalı.