Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Göğüs büyütme estetiğinin önemi

Göğüs büyütme estetiğinin önemi

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, göğüslerinizi arzu ettiğiniz forma getirmek için dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

27.01.2017 16:00

Hepimiz kendimizi daha iyi hissetmek istiyoruz. Daha çekici, daha güzel ve çok daha özgüvenli… Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, göğüslerinizi arzu ettiğiniz forma getirmek için boyut, şekil ve simetride dikkat edilmesi gerekenleri anlatıyor.

“Her kadının göğüslerinin şekli ve boyutunda farklılık olsa da, estetik anlayışın verdiği ideal ve normal algısının yanı sıra doğuştan küçük ya da zamanla göğüslerinde oluşan deformasyonlar nedeni ile göğüs estetiğine ihtiyaç duyulabiliyor. Araştırmalar göğüs estetiği yaptıran kadınların kendilerine güvenlerinin artmasının yanı sıra yaşam kaliteleri de birçok açıdan artmaktadır. Göğüs büyütme ameliyatı, meme implantlarının kadın göğüslerinin altına yerleştirilmesi işlemidir. Orantılarınızı dengeler, görünümünüzü iyileştirir ve kıyafet seçiminizi genişletir.”

Meme estetiği ile neler yapılabilir?
“Meme estetiği operasyonları; göğüslerinizin dolgunluğunu ve projeksiyonunu artırır, doğal olarak küçük bir göğsü büyütür. Gebelik, emzirme ya da kilo kaybından sonra göğüs hacmini veya şeklini kaybedebilir. Göğüslerdeki asimetri sorunları düzeltilebilir. Göğüs kanseri tedavisinde ameliyattan sonra yeniden yapılanma yani mastektomi yapılabilir. Her hastanın bireysel gereksinimlerine dayanan meme büyütme sanatı, deneyimli ve yetenekli bir cerrahın uzmanlığını gerektirir. Yukarıdaki endişelerden herhangi birine sahipseniz, göğüs estetiği ameliyat için ideal bir aday olabilirsiniz.”

Memenin yapısı hakkında bilmeniz gerekenler
“Kadınlarda doğal bir göğüs, üç ana bileşenden oluşur. Göğüs duvarının üstünde: cilt, yağ ve glandüler göğüs dokusu yani süt kanalları ve süt üreten bezler bulunur. Cilt hepsini bir arada tutan zarftır. Minimum göğüs dokusu olan yani küçük göğüslü kadınlarda, göğüs implantına uyum sağlamak için cildin daha fazla gerilmesi gerekir. Yağ oranı çoğu göğüste hacmin çoğunluğunu oluşturur, yumuşak ve esnek bir his oluşturur. Kilo almanız göğsünüzün boyutunu artıracaktır, ancak genel vücut boyutunuzu da artıracaktır. Bu durumda göğüs küçültme için fazla yağın alınması gerekebilir. Ayrıca kadınların göğüs yapısında sert glandüler dokulara da sahiptirler. Göğüs implantları memelere hacim eklemek için kullanılabilir, ancak glandüler dokuyu yeniden şekillendiremez.”

Meme büyütme estetiğinin hedefleri
“Göğüs estetiğinde doğal görünüm çok önemli. Bunun için göğüs duvarına doğru yumuşak bir kıvrım ile göğsün alt yarısına daha fazla hacim verilmelidir. Daha kabarık, daha yuvarlak bir görünüme sahip olmalıdır. Doğru projeksiyon önemlidir, profilden bakıldığında, meme ucu göğüs kısmının tam ortasında bulunur. Meme genişliği; göğüs genişliği, bel boyutu ve yüksekliği ile orantılıdır. Her iki göğüs birbiriyle simetrik olmalıdır. Göğüs implantları göğüsleri dikleştirmez. Göğüste sarkma varsa meme büyütme ameliyatı ile birlikte meme dikleştirme prosedürü de gerekebilir. Meme dokusunun az olması durumunda hastalarda implantın kenarları ve kendisi daha belirgin olabilir. Bu nedenle implantın büyüklüğünün ve yerleştirme şeklinin buna göre planlanması gerekir.”

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk “Meme büyütme kararı çoğu kadın için büyük bir adımdır ve son derece kişiseldir. Bu nedenle cerrahınızın, bu sürecin her aşamasında hastalarını çok iyi yönlendirmesi ve desteklemesi gerekir. İlk muayene sırasında, meme büyütme estetiğinizden beklentileriniz öğrenilir ve tıbbi geçmişiniz değerlendirilir. Ameliyat için uygun bir aday olduğu tespit edildiğinde 3D tasarım cihazlarıyla şekillendirme süreci başlar. 3D mask yöntemiyle göğüslerinizin üç boyutlu öncesi ve sonrası maskeleri hazırlanır. En doğru şekle karar verilince implant seçimi yapılarak ameliyatınız planlanır. Meme estetiği kadınları en mutlu eden operasyonların başında gelir. Göğüslerinizin şeklinden memnun değilseniz, siz de estetik cerrahiden destek alabilirsiniz.”

#GüncelÖztürk #MemeEstetiği #GöğüsBüyütme

Yorumlar | 0
üye profil