Fatma Dursun saç ekim sürecinden bahsetti

Uzun yıllar boyunca saç ekim koordinatörlüğü yapan ve bu alanda uzmanlaşan Fatma Dursun'un kim olduğu merak ediliyor. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler paylaşan Dursun bakın neler söyledi?

Yayınlanma Tarihi: 06.01.2022 14:23
Değiştirme Tarihi: 06.01.2022 14:23
Fatma Dursun saç ekim sürecinden bahsetti

"Saç ekiminin ilk defa Japon dermatologlar tarafından 1930'lu yıllarda uygulanmaya başlanmış olup, en doğru ve doğal yöntemlerin hayata geçirildiği tarih ise 1996 yıllarına kadar uzanmaktadır. Şu an da en çok başarı sağlayan ülkeler arasında Türkiye olduğu da tüm dünya tarafından bilinmekte ve ülkemizin bu alanda çok rağbet gördüğü istatistikler ile belirlenmiştir."

Fatma Dursun ayrıca, "Son teknoloji olarak bilinen FUE yöntem ile kişinin ekim yapılacak alandaki ihtiyacına göre donör alanlarının yeterliliği değerlendirilmekte ve sonra kaç seansta yapılabileceğinin bilgilendirilmesiyle bir yola başlanılmaktadır. Kişilerin, operasyonu engelleyecek kronik rahatsızlıkları (tansiyon, şeker, kalp, böbrek yetmezliği vs.) ve cildiye problemleri olarak adlandırdığımız (sedef, egzama, dermatit gibi) birtakım operasyon öncesi tedavi edilmesi gereken veya operasyonu engelleyecek durumlarının olup olmadığının kontrol edilmesi adına ön bilgileri alınır ve daha sonra doktor kontrolü altında işlem yapılmasına karar verilir."

İlgili Sayfalar: Sağlık