Fatma Dursun doğal saç çizgisinin belirlenmesini anlatıyor

Saç köklerinin açıklık olan bölgeye en iyi şekilde dağıtılması ve ön saç çizgisinin doğal bir şekilde belirlenmesi için hangi koşullara ihtiyacımız vardır :

Yayınlanma Tarihi: 04.01.2022 11:09
Değiştirme Tarihi: 04.01.2022 11:09
Fatma Dursun doğal saç çizgisinin belirlenmesini anlatıyor

-Birincisi hastanın yüzüne yakışacak eski saç çizgisinin saptanması 

-İkincisi kaslarının ne kadar izin verdiğinin belirlenmesi 

-Son olarak da donör alanlarından alınan greftlerin sayısına bağlı olarak işlemi yaptıran birey ile birlikte karar verilmesi, saç ekim işleminde  çok önemli hususlardan bir tanesidir . 

Bununla birlikte arka ile ön arasındaki saç dengesi, ne kadar homojen alım yapılıyorsa donör alanlardan bir o kadar da homojen dağılım yapılması sonucun başarılı bir şekilde ortaya çıkmasında önemli bir etkendir. 

Diğer ince hususlardan bahsedecek olursak kök ile greftin aynı şey olmadığını , bir greftin içerisinde - birli -ikili -üçlü -bazen dörtlü ve beşli köklerin olduğu gerçeği ile bir planlama yapılması da ciddi derecede rol oynamaktadır .

Bunu konuyu detaylı olarak anlatmak gerekirse bellrlenen saç çizgisinin ilk 1-2 sırasına tekli greftler yerleştirilerek devamında ön hat 3-4 parmaklık alana hem sıkı bir şekilde hemde ikili veya çoklu greftlerin nakledilmesi ile ilerleyerek kalan greftlerin de yine arkalara doğru homojen olarak dağılımını yapmak da doğallığı yakalamakta büyük rol oynamaktadır .

İlgili Sayfalar: Sağlık