Engelsizler Şenliği coşkuyla tamamlandı

Engelsizler Şenliği coşkuyla tamamlandı
Yayınlanma Tarihi: 07.05.2018 18:15 | Değiştirme Tarihi: 07.05.2018 18:15

Kriton Curi Parkı Gönüllüleri, Kadıköy Belediyesinin desteği ile 06.05.2018 pazar günü Kozyatağı Kriton Curi Parkında Engelsizler Şenliği düzenledi.

Kriton Curi parkı gönüllülerinin daveti ile etkinliğe katılan Çocuk Eğitim Derneği'nde eğitim alan işitme engelli öğrenciler ve aileleri keyifli bir gün geçirdi. 

Oktay Özdil moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte Kadikoy Belediye Başkan yardımcısı Uygur Çakmak, Kriton Curi Parkı Gönüllüleri Başkanı Ayten Afşin ve Başkan yardımcısı Ayten Kurt , Kadıköy Belediyesi Gönüllüler Merkezi yöneticisi Engin Baran ve Gönüllüler Merkezi yönetim kurulu üyesi Ayşen Gürer , Çocuk Eğitim Derneğinde İşitme engelliler öğretmeni olarak görev yapan Latife İlhan günün anlam ve önemine hitaben konuşmalarda bulundular.

Şenlikte önce zihinsel, ortopedik engelli öğrencilerden ve Kriton Curi Parkı Gönüllülerinden oluşan Kriton Curi Engelsizler Korosu sahne almış olup ardından Çocuk Eğitim Derneğinde destek eğitimi alan 7-14 yaş arası işitme engelli çocuklardan oluşan koro ve 4-6 yaş arası işitme engelli çocuklardan oluşan dans ekibi sahne aldı. Şenliğe gelen ziyaretçiler düzenlenen Boccia ve Petank turnuvalarına da katılıp, kurulan kermes alanını gezerek engelsiz bir gün geçirdiler.