Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
 Çiçeği burnunda anneler MKM'de buluşuyor!

 Çiçeği burnunda anneler MKM'de buluşuyor!

Genç anneler ve anne adayları "Çiçeği Burnunda Anneler MKM’de Buluşuyor" etkinliğinde bir araya geliyor.

08.12.2017 14:27

Beşiktaş Belediyesi, hamilelik, doğum, doğum sonrası süreçler konusunda bilgilenmek, bebek bakımı ve çocuk gelişimi konusunda uzmanlardan görüş almak, deneyimlerini paylaşmak isteyen genç anneler ve anne adayları, Çiçeği Burnunda Anneler MKM’de Buluşuyor etkinliğinde bir araya geliyor. Annebilirse işbirliği ile düzenlenecek olan etkinlik 9 – 10 Aralık 2017 tarihlerinde Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Doktorlar ve uzmanlarla söyleşiler, anne ve babalara yönelik eğitici paneller, seminer ve atölyeler,  çocuk ve bebeklere yönelik eğlenceli yarışmalar, oyunlar ve çeşitli sürprizlerin de yer alacağı bu özel etkinliğe Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar da katılacak.

Haber ile ilgili metin girin!.

Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliği yapacağı Çiçeği Burnunda Anneler MKM’de Buluşuyor etkinliğinde annelere ve ailelere yönelik hizmet veren pek çok kurum da standlarında gerçekleştireceği çeşitli etkinliklerle katılacak. El, yüz, tshirt boyama aktiviteleri, sanat atölyeleri, jimnastik ve basketbol turnuvaları ile çocuklar gün boyu eğlenecek. Söyleşiler arasında sahnede yapılacak ‘Bebekler emekliyor!’, ‘Sandalye kapmaca’ gibi yarışmalar, “Bebeğimi giyiyorum” aktivitesi ve Sağlıklı Beslenme tiyatro oyunu da etkinliğe renk katacak. Ayrıca, Lösev, Çocuk Eğitim Derneği gibi STK’lar da bu sosyal sorumluluk hizmetinin bir parçası olacaklar.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi ve katılım için organizasyonu gerçekleştiren ARPR İletişim’in 0216 418 33 34 no’lu telefonunu arayabilir ya da makkas@arpr.com.tr  adresine mail gönderebilirsiniz.

Annebilirse hakkında
Annebilirse, anne adaylarına doğum ve doğum sonrasında karşılaşabilecekleri zorlukları en aza indirebilmek ve bu süreci daha bilinçli, keyifli ve sakin geçirmelerine destek olmayı amaç edinmiş sosyal girişimdir. Konusunda uzman danışmanlar (Çocuk Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Psikolog ve Beslenme Uzmanı) ile çalışmaktadır. Dört ana başlık altında hizmet sunmaktadır: Doğum Öncesi Eğitim Programı, Emzirme Danışmanlığı, Doula/Doğum Destekçisi, Evde Bebek Hemşiresi. Eğitimde fırsat eşitliğine inanan Annebilirse ayrıca siteye üye olan annelere isme özel kişiselleştirilmiş bilgi içerikli e-bültenlerle destek vererek farklılaşmaktadır. 

Annebilirse'nin en büyük hedefi verdiği hizmetleri daha büyük kitlelere ulaştırarak; kadınları bilinçlendirmektir. Bu amaçla belediye, STK ve markaları bir araya getirerek sadece İstanbul için değil tüm Türkiye için topluma faydalı zengin içerikli program ve organizasyonlar düzenlemektedir. (www.annebilirse.com)

Yorumlar | 0
üye profil