Burundaki siyah noktalar nasıl geçer?

Bir cilt problemi olan siyah noktalar, estetik açıdan istenmeyen bir görüntüye neden olduğu için birçok insanın korkulu rüyası olabiliyor. Adı üzerinde siyah bir kir birikintisi olarak görülen siyah noktaların oluşmasındaki en önemli neden ise cildin düzenli olarak temizlenmemesidir. Peki burundaki siyah noktalar nasıl geçer? İşte sıkça sorduğunuz sorunun yanıtı…

Yayınlanma Tarihi: 14.09.2021 10:57
Değiştirme Tarihi: 14.09.2021 10:57
Burundaki siyah noktalar nasıl geçer?

Burundaki siyah noktalar, hem kadın hem erkeklerde görülen bir cilt problemidir. Yağlanan cildin üzerine yapışan kirlerin cilt altına itilmesiyle meydana gelirler ve istenmeyen bir görüntüye sebep olurlar. Özellikle kadınların korkulu rüyası olan burundaki siyah noktalardan kurtulmanın pek çok yolu bulunmakta. Hazır olarak satın alacağınız bantlar ve maskeler işinize yarayacağı gibi evde yapacağınız doğal maskeler de siyah noktalardan kurtulmanızı sağlar. Bu haberimizde ‘burundaki siyah noktalar nasıl geçer’ sorusunu yanıtlayacağız ve sizler için doğal bir maske tarifi vereceğiz.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

BURUNDAKİ SİYAH NOKTALAR NEDEN ÇIKAR?

Cilt üzerindeki gözeneklerde oluşan siyah noktaların meydana gelme nedeni, kıl folikülerinin tıkanmasıdır. Kirle tıkanan gözenekler, havayla oksitlenir ve siyah noktanın oluşmasına sebep olur.

Siyah noktaların çıkma nedeni çeşitlidir. Bunun en başında cildi iyi temizlememek gelir. Temizlenmeyen ciltteki gözeneklere kirler dolar ve sonucunda siyah noktalar oluşur. Yani kirli havaya maruz kalmak, oksijenin yeterli alınmaması ve güneş ışınları siyah noktaların oluşmasına birer etkendirler. Öte yandan yaşla da bağlantılı olabilen siyah noktalar, ileri yaşlarda deride meydana gelen bozulmalar sonucu ortaya çıkabilir. Kimi uzman, stresin de siyah noktaların oluşmasında bir etken olduğunu söyler.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

BURUNDAKİ SİYAH NOKTALAR NASIL GEÇER?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi siyah noktaların geçmesi için pek çok ürün satılmakta. Evde kendiniz bir maske hazırlamak istiyorsanız, aşağıda vereceğimiz tarifi gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

2 yemek kaşığı kil ve 2 yemek kaşığı suyu güzelce karıştırın. Bu maskeyi tüm cildinize ve burun bölgenize sürün. Yarım saat kadar beklettikten sonra yıkayarak temizleyebilirsiniz.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

BURUNDAKİ SİYAH NOKTALAR NASIL TEMİZLENİR?

Siyah noktalardan kurtulmanın ve oluşmasına engel olmanın en iyi yolu, cildi sabah ve akşam olmak üzere düzenli olarak temizlemektir. Cilt bakımını aksatmadan yapan kişiler de, siyah noktaların oluşma riski daha düşüktür. Siyah noktalardan kurtulmanın bir diğer yolu da, buhar banyosudur. Özellikle buhar banyosundan sonra bir maske uygularsanız daha etkili sonuçlar alırsınız. Ayrıca burun bantları, siyah maskeler de bu cilt problemini hafifleten yöntemler arasındadır.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

BURUNDAKİ SİYAH NOKTALAR İÇİN DİŞ MACUNU

Burundaki siyah noktalar için diş macunu yöntemini de birçok insan merak ediyor. Bunun için yüzünüzü güzelce temizleyin ve parmaklarınızla masaj yaparak diş macununu sürün. Akabinde yüzünüzü ılık suyla yıkayarak kurulayın.