Burun estetiğinde doğal görünüm önemli!

Burun estetiğinde doğal görünüm önemli!
Yayınlanma Tarihi: 31.10.2016 11:59 | Değiştirme Tarihi: 31.10.2016 10:59

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, burun estetiğine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, “Burun estetiğinin doğal bir görünümle sonuçlanması çok önemli. Burun en kompleks yapıya sahip organdır. Ameliyatın başarılı geçmesi için işlevsel ve fiziksel açıdan doğru planlanmalıdır. Burundaki var olan sorunlar giderilirken estetik açıdan da yüzle tam bir uyum içinde olmalıdır. Ameliyatın kişiyi memnun etmesi için doğal burnun tüm özelliklerine sahip olması gerekir. Ameliyatlı olduğu belli olmayan, rahat nefes ve koku alan, simetrik ve estetik görünümün hepsini birden karşılaması şarttır. Ancak bu şekilde kişi fiziksel ve psikolojik açıdan sağlığına kavuşabilir.”

3D tasarım süreci hasta memnuniyetini artırıyor

“Burun estetiği tasarımı hastaları en çok endişelendiren kısımdır. Nasıl bir buruna sahip olacağını ya da olması gerektiğini merak eder, hatta endişelenir. 3D tasarım cihazları ile ameliyattan önce hasta nasıl bir buruna sahip olacağını 3 boyutlu görüntüleri üzerinden artık görebiliyor. Hatta 3D Mask tekniği ile öncesi ve sonrası maskelerine ameliyattan önce sahip olabiliyor. Bu sayede burnundaki sorunları görebiliyor, burun şekline daha sağlıklı bir şekilde karar verebiliyor. Tüm bunların yanı sıra ameliyattan sonra yeni burnuna alışma süresi de kolaylaşıyor. Yeni burun şeklini tesadüfe bırakmıyor, daha tereddütsüz bir şekilde estetik operasyona girebiliyor.  3D tasarım süreci doğal buruna sahip olmanın en önemli aşamasını hem hasta hem de cerrah için kolaylaştırıyor.”

Daha doğal burun için kompozit burun estetiği

“Burun estetiğinde ameliyatlı ve ameliyatsız tekniklerin ikisi bir arada uygulanabilir. Burun ameliyatı sırasında eksik olan yumuşak doku Nano Yağ Enjeksiyonu Tekniği ile giderilebiliyor. Dolgu ve botoks  enjeksiyonu rinoplasti teknikleriyle birleştirilerek kullanılabiliyor. Kişinin kendisinden elde edilen yağ hücreleri ya da hyalüronik dolgu malzemeleri tercih edilebilir. Botoks ile burun ucu düşüklüğü ve asimetri sorunları da giderilebilir.”

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk “Ayrıca kırmadan ve kapalı burun estetiği ile gerçekleştirilen ameliyatın ardından morluk ve ödem oluşma riski de en aza iner. Burun estetiği ameliyatlarındaki bu gelişmeler sayesinde daha doğal ve daha az travmatik iyileşme süreci yaşanır. Burunda ameliyat olunduğunu belli eden herhangi bir iz kalmaz. Tıptaki gelişmeler burun estetiği sürecini kolaylaştırmaya ve burun estetiğinin başarısını artırmaya devam ediyor.”