Beyaz Çay ile Zayıflayın

Beyaz Çay ile Zayıflayın
Yayınlanma Tarihi: 17.01.2019 16:45 | Değiştirme Tarihi: 17.01.2019 16:45

Zayıflamayı sağlayan içecekler içinde en lezzetlisi olan beyaz çay ile istenmeyen kilolardan kurtulabilirsiniz.

Antioksidan özelliği sayesinde kilo vermeye yardımcı olan beyaz çay, kafein oranının düşük olması nedeniyle de sıklıkla tüketilebiliyor. Metabolizmayı hareketlendiren beyaz çay, yağ yakmayı hızlandırarak idrar sökücü etkisi ile ödemi rahatlıkla dışarı atmaktadır. Gün içinde 3 kez tüketilmesi önerilen beyaz çayın, uyumadan önce ve öğle yemeğinden önce içilmesi idealdir.

ZAYIFLATAN FORMÜLÜN HAZIRLANIŞI

Önce bir bardak su kaynatılır. Kaynatılan suyun içine bir tatlı kaşığı beyaz çay ilave edilir. 3-4 dakika boyunca çayın demlenmesi beklenir. Sonra karışımı süzülür ve beyaz çay içime hazırdır.

BEYAZ ÇAYIN METABOLİZMAYA ETKİLERİ

Beyaz çay yağ yakmayı harekete geçirerek kilo vermeyi kolaylaştırıcı etkiye sahiptir.

Metabolizmayı hızlandırır

Araştırmalara göre beyaz çay, yeni yağ hücresinin oluşmasını engeller.

Kalorisi düşük ideal zayıflatıcı çaylardandır.

Yumurta için ezber bozan araştırma

Yumurta sağlık için iyi mi kötü mü? Yıllardır tartışılan yumurta, yeni bir araştırmayla tekrar gündeme oturdu. Yeni araştırmada haftada üç veya dört yumurta yiyen veya günde diyetle 300 mg kolesterol alan kişiler, hem kalp hastalığı hem de erken ölüm riski açısından daha yüksek bulundu.

Belirtileri beklerseniz böbreğinizi kaybedebilirsiniz

14 Mart Dünya Böbrek Günü kapsamında böbrek rahatsızlıkları ile ilgili açıklamalarda bulunan Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Gürsel Yıldız, erken tanı ve tedavinin önemine dikkat çekti ve böbrek hastalığı için yüksek risk grubunda olanlar hakkında bilgi verdi.

Çene estetiği hakkında bilinmeyenler

Hollywood yıldızlarına benzer bir yüze sahip olmanın yolu son dönemlerde çene ameliyatından geçiyor. Çene estetiği hakkında merak edilen ve bilinmesi gereken her şeyi Op. Dr. İsmail Büyükçayır anlattı...

Burun estetiği hakkında merak edilenler

Sağlık ya da estetik kaygılar sebebiyle en sık tercih edilen operasyonlardan biri olan burun estetiği hakkında merak edilen her şeyi Op. Dr. İsmail Büyükçayır yanıtladı.