“Bella Eyes” nedir?

“Bella Eyes” nedir?
Yayınlanma Tarihi: 30.01.2019 09:30 | Değiştirme Tarihi: 30.01.2019 09:30

Doğal görünümlü kalkık kaşlar ve badem şeklindeki çekik gözler, tüm dünyada sahip olmak istenilen görünümdür. Bu görünüme ameliyatsız çözümler ile ulaşmak imkânsız. Fakat 1 saat süren bir operasyon ile arzu ettiğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, kendilerinin geliştirdiği bir teknik olan “Bella Eyes” hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

“Bella Eyes” tam olarak nedir?

Bella Hadid, yüz hatları en çok beğenilen isimlerin başında gelmektedir. Hadid’in yüzünde en çok beğenilen kısım ise gözleridir. Kalkık kaşları ve çekik gözleri, yüzünü dinamik ve sağlıklı göstermekle kalmaz; aynı zamanda genel duruşu de çekici kılar.  Tüm bu sebeplerle isim, ilham kaynağından gelmektedir.

Operasyon mu, klinik işlem mi?

Bella Eyes, bir operasyondur. Yaklaşık 1 saat süren bu operasyonun en avantajlı tarafı, yüzün görünen bölgesinde hiçbir kesik olmamasıdır. Özellikle geleneksel yöntemlerde, sadece badem gözü amaçlayan tekniklerde, gözün dış kısmından mecburen bir kesi yapılırdı. Bazen de bu kesi, iyileşme döneminde hastaları rahatsız ederdi. İşte bu operasyonda her şey iç kısımda kalıyor. ½ cm’lik kesi ile saçlı deriden girilerek Endoskopik Kas Kaldırmaya benzer bir şekilde yapılıyor. Ayrıca bu operasyon, hem kaslara hem de göz yapısına aynı anda müdahale etme imkanı sunuyor.

İyileşme döneminde hastaları neler bekliyor?

İyileşme dönemi oldukça rahat bir şekilde geçirilir. Çoğu durumda morluk ile hiç karşılaşılmaz ve basit ödemlerle atlatılır. Eğer kişi çok hassas ise, takribi 4-5 günde geçecek morluk/ödem olabilir fakat bunların tamamı iyileşir. Hastalarımızın 4-7 gün izin almaları genelde yeterli olmaktadır. Operasyonun en motive edici tarafı ise, ameliyattan sonra sonucun belli olmasıdır.

 

Diğer tekniklerden çok farklı!

Bella Eyes için geliştirilen bu teknik tamamen bize has. Badem gözünü hedef alan pek çok teknik deneniyor ve yapılıyor. Ancak genel sorun kaşların yakın dönemde düşmesi ve dıştan kesi olmasıdır. Ayrıca bu görüntüyü elde etmek için daha ağır bir operasyon olan “orta yüz germe” tekniği de denenmektedir. Bunlara karşın Bella Eyes için geliştirilen teknik, pek çok avantajı içinde barındırmaktadır. Uzun dönem kalıcı olması, hiçbir iz kalmaması ve güzel bir görünüm elde edilmesi bu avantajlar arasında sayılabilir.

2019’da bu yöntemler moda olacak!

Son 4 yıldır “Hollywood Yanağı” oldukça popüler oldu. Bu işlem ile yanaklar inceldi ve hatlar düzeldi. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışından, içinde ünlü isimlerinde olduğu yüzlerce hastaya bu ameliyat uygulandı. Bu yıl ise dillere dolanacak ve çok beğenilecek uygulama “Bella Eyes” olacak. En güçlü kombinasyon olarak da “Hollywood Yanağı” ve “Bella Eyes” kombinasyonunu gösterebiliriz. Bu şekilde hem yüz hatları hem de kas/göz yağısı değişmekte ve çok güzel bir görünüm elde edilmektedir. Daha şimdiden pek çok hasta bu kombinasyonu denemiş durumda.

Yumurta için ezber bozan araştırma

Yumurta sağlık için iyi mi kötü mü? Yıllardır tartışılan yumurta, yeni bir araştırmayla tekrar gündeme oturdu. Yeni araştırmada haftada üç veya dört yumurta yiyen veya günde diyetle 300 mg kolesterol alan kişiler, hem kalp hastalığı hem de erken ölüm riski açısından daha yüksek bulundu.

Belirtileri beklerseniz böbreğinizi kaybedebilirsiniz

14 Mart Dünya Böbrek Günü kapsamında böbrek rahatsızlıkları ile ilgili açıklamalarda bulunan Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Gürsel Yıldız, erken tanı ve tedavinin önemine dikkat çekti ve böbrek hastalığı için yüksek risk grubunda olanlar hakkında bilgi verdi.

Çene estetiği hakkında bilinmeyenler

Hollywood yıldızlarına benzer bir yüze sahip olmanın yolu son dönemlerde çene ameliyatından geçiyor. Çene estetiği hakkında merak edilen ve bilinmesi gereken her şeyi Op. Dr. İsmail Büyükçayır anlattı...

Burun estetiği hakkında merak edilenler

Sağlık ya da estetik kaygılar sebebiyle en sık tercih edilen operasyonlardan biri olan burun estetiği hakkında merak edilen her şeyi Op. Dr. İsmail Büyükçayır yanıtladı.