Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bayramda daha genç görünebilirsiniz!

Bayramda daha genç görünebilirsiniz!

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ameliyatsız estetik operasyonları anlattı.

14.08.2017 15:59

Bayrama daha genç bir görünüm ile karşılayabilirsiniz. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ameliyatsız estetik operasyonları anlattı.

"Ciltte kırışık oluşumunun birçok nedeni vardır. Bunlar arasında aşırı mimik kullanımı, yaşlanma, güneş ışıkları, yerçekimi gibi sebepler ile yüzde kırışıklar, ince çizgiler ve boyun bölgesinde yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlar. Kaş düşüklüğü, göz kapağı sorunları, gözaltı morlukları ve yüzde hacim kayıpları gibi estetik sorunlar ortaya çıkabilir. Bu durum kişilerin olduğundan daha yorgun, mutsuz ve yaşlı görünmesine sebep olur. Estetik cerrahi cilt kırışıklıklar, kaş düşüklükleri gibi sorunlara cerrahi ve cerrahi olmayan çeşitli çözümler sunar. Eğer ileri seviyede kırışıklık, sarkma ve düşüklük yok ise yüz gençleştirme operasyonlarında botoks ve dolgu yöntemi gibi cerrahi olmayan teknikler tavsiye edilir."

15 dakikada daha genç görünebilirsiniz
"Göz çevresinde oluşan kaz ayakları, alın ve kaş arası çizgileri, dudakta hacim kaybı ve dudak üstü çizgileri, kaş düşüklüğü, göz kapağındaki estetik sorunlar ortalama 15 dakika süren bir operasyon ile tedavi edilebilir. Botoks ile kaş kaldırma ve kırışık tedavisi, dolgu enjeksiyonları ile dudak dolgunlaştırma kişinin genel görünümünde yaklaşık 5 ile 10 yıl arasında bir gençleşme sağlayabilir.”

Ameliyatsız yöntemlerle burun estetiği
"Botoks ve dolgu enjeksiyonu uygulamaları ile yine 15 dakika içinde burun küçültme hariç burundaki diğer estetik sorunlardan kurtulabilirsiniz. Bayram tatili öncesinde estetik cerrahinin sunduğu pratik estetik operasyonlar ile herhangi bir iyileşme ve bekleme sürecine gerek olmadan daha estetik bir görünüme kavuşulabilir."

Işık dolgusu ile göz kapağı tedavisi
"Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ışık dolgusu estetiğinde hyalüronik asit, aminoasit, antioksidan, mineral ve vitamin karışımından oluşan özel bir dolgu malzemesi kullanılır. Bu özel dolgu malzemesi dokuların ve hücrelerin yeniden yapılanmasını sağladığı için gözaltlarında ve çevresinde parlaklık oluşmasını sağlıyor. Işık dolgusu işleminden önce gözaltına lokal anestezi uygulanır. Ardından gözaltı ve göz çevresine dolgu işlemi uygulanır. Bu prosedürlerin hepsi geçici uygulamalar olduğu için ortalama 6 ile 2 yıl arasında tekrarlanması gerekir. Bayrama daha genç bir görünümle girmek isteyenler için estetik cerrahi herkese çok çeşitli imkanlar sunuyor. Alanında uzman bir plastik cerrah ve sağlık merkezine giderek durumunuza özel bilgiler alabilirsiniz."

Yorumlar | 0
üye profil