Badem göz ameliyatı nedir?

Yayınlanma Tarihi: 13.03.2019 09:56 | Değiştirme Tarihi: 13.03.2019 09:56

Etkileyici bakışlar ile sağlıklı ve estetik bir göz çevresi artık badem göz ameliyatı ile mümkün. Peki nedir bu "badem göz ameliyatı"? Sağlığa zararı var mı? Badem göz ameliyatında yaş sınırı nedir? Operasyon ne kadar sürüyor? Aklınıza takılan tüm soruları Op.Dr. İsmail Büyükçayır yanıtladı...

"Badem göz ameliyatı" adı verilen operasyon ile artık uzak doğuluları andıran, kısık ve etkileyici bakışlara sahip olmak çok kolay. 

Sağlık yönünden artısı var mı?

Sorularımızı yanıtlayan Op. Dr.İsmail Büyükçayır, bu işlemin sağlık yönünden de artısı olabildiğini söyledi. Özellikle orta yaş üzeri kadınlarda rastlanan üst göz kapağı fazlalığı ve bu durumun sebep olduğu uyku hali, kısıtlı görme, gözde sulanma gibi durumlar badem göz ameliyatı ile ortadan kaldırılabiliyor.

Badem göz ameliyatı için yaş sınırı nedir?

Op. Dr. İsmail Büyükçayır bu işlemin 20 yaş sonrasında yapılabileceğinin altını çizdi.

Badem göz ameliyatı ne kadar sürüyor?

Bu işlemin süresi normal şartlarda yarım saat ile 1 saat arasında değişiklik gösterebiliyor. Operasyon sonrası dinlenme süresi ise 3 ile 5 gün arasında değişiyor. Eğer hasta talep ederse operasyon; yüz germe, kaş kaldırma gibi diğer estetik müdahaleler ile kombine ameliyat şeklinde gerçekleştirilebiliyor.