Aslı Tarcan: Korona sonrası Türkiye'de sağlık turizmi hızla yükselecek

Türkiye, saç ekimi konusunda turistlerin uğrak noktası haline geldi. Aslı Tarcan Tıp Merkezi Sahibi ve Saç Ekim Uzmanı Aslı Tarcan, ülkemizde koranavirüs salgını sonrası sağlık turizmini değerlendirdi. Tarcan, “Türkiye, saç ekimi konusunda dünyada ciddi bir marka. Sağlık turizmi için ülkemizi tercih eden turist sayısı, her geçen gün yükseliyor” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 05.10.2020 16:33
Değiştirme Tarihi: 05.10.2020 16:33
Aslı Tarcan: Korona sonrası Türkiye'de sağlık turizmi hızla yükselecek

Sağlık Turizminden Elde Edilen Gelirin Yarısı Saç Ekimi Alanından Geliyor

Ünlü Saç Ekim Uzmanı Aslı Tarcan, koranvirüs salgının ardından, sağlık turizmindeki hızlı yükselişi anlattı. Tarcan, “Pandemi döneminde tüm dünya kapılarını kapattı. Bu süreç haliyle bizi etkiledi ancak, kapılar açılır açılmaz insanlar Türkiye’ye akın etti. Saç ekimi konusunda yaptığımız başarılı operasyonlar sayesinde tüm dünyada en çok tercih edilen ülkelerden biri konumuna geldik” ifadelerini kullandı. “Önümüzdeki günlerde daha fazla hasta turiste, saç ekimi konusunda yardımcı olacağımızı öngörüyoruz” diyen Tarcan, “3 ay süren pandemiden sonra, ülkemizin sağlık turizmi geliri 3 milyar dolar bandında ilerliyor. Bunun 1.5 milyar dolarını saç ekimi alanı oluşturuyor. Bu ciddi bir oran” açıklamasında bulundu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

“Başarımızı Aldığımız Olumlu Sonuçlara Borçluyuz”

Türkiye’de uzmanlar tarafından, 25 yıldır saç ekimi yapılıyor. Ülkemizin başarısının nedenlerine değinen Tarcan, “Danışanlarımızda %100’e yakın başarı oranına sahibiz. Bunun yanında dünya ülkelerine nazaran uygun fiyatlarımızla turistleri cezbediyoruz” dedi. Tarcan, “FUE ve DHI yöntemleriyle saç ekimi gerçekleştiriyoruz. Saç ekimi işleminden sonra kök hücre tedavisi ile hastaların kalıcı bir görünüme ulaşmalarını sağlıyoruz. Ayrıca PRP tedavisi ile saç ekimi ameliyatlarından en yüksek oranda verim alınmasını sağlıyoruz. Türkiye son teknoloji saç ekim yöntemlerini kullanan sayılı ülkelerden biri” şeklinde konuştu.“2021 yılında sağlık turizminde Türkiye’ye düşen payın artacağını düşünüyorum” diyen Tarcan, “Bu sene insanlarda virüs korkusu olmasına rağmen, saç ekiminden geri durmadılar. Pandemi koşulları tamamen bittiğinde Türkiye’de sağlık turizminde bir patlama yaşanacak” dedi. Sağlık Bakanlığı’nın bu konudaki çalışmalarını yakından takip ettiklerini vurgulayan Tarcan, “Bakanlığımızın 12 ilde gerçekleştirdiği projeyi destekliyoruz. Bugün biz bu kadar başarılıysak, başarımızı her zaman bize destek olan bakanlığımıza da borçluyuz” şeklinde konuştu. Saç ekim sektörünün ülke ekonomisine büyük katkılar sağladığını aktaran Tarcan, “Ülkeye döviz girişi sağlanmasında, sağlık turizminin payı büyük. Bu başarıda küçük de olsa bir katkımız olduğunu bilmekten gurur duyuyoruz. Türkiye’de 50’ye yakın saç ekim uzmanı var ve hepsi de birbirinden başarılı. Bu sayede dünyanın tanınan ülkelerinden biri olduk. Çok mutluyum” dedi.