2019’da estetik cerrahi trendleri neler olacak?

2019’da estetik cerrahi trendleri neler olacak?
Yayınlanma Tarihi: 06.02.2019 09:52 | Değiştirme Tarihi: 06.02.2019 09:52

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, estetik cerrahideki trendleri ve beklentileri sizler için anlattı.

Estetik cerrahideki gelişmeler her geçen gün devam ediyor. Tüm operasyonlardaki ana hedef en doğal ve en zahmetsiz tekniği uygulayarak kişilerin daha estetik ve daha sağlıklı hissetmelerine yardımcı olmaktır.

Botoks 2.0

Geçen yılın en önemli trendi ameliyatsız tekniklerdi. Botoks ve enjeksiyon tekniklerindeki tüm yeni gelişmeler tamamen doğal ve saptanamayan bir görünüm oluşturmayı sağlamayı hedefliyor. Ameliyatsız burun estetiğinden gençleşme tedavilerine, hacim kazandırmadan hacim küçültmeye kadar birçok prosedürde enjeksiyon tekniklerinden faydalanmaya bu yıl da yaygın olarak devam edilecektir. Daha minimal dozlar, daha uzun ömür ve daha doğal görünümler elde edilmeye devam edilecek.

Estetikte 4D dönemi

2018 yılında estetik prosedürler hakkında karar vermeyi kolaylaştıran sanal gerçeklik yani 3D görüntülemenin yükselişini biliyoruz. 2019’da ise 4D teknolojisindeki gelişmelerin 3D konsültasyonlarının faydalarını bir üst seviyeye taşıması bekleniyor. Bu uygulamanın anlamı estetik operasyona karar verdiğiniz anda sonuçları gereceğe en yakın haliyle görmeniz anlamına gelir.

Burun estetiğinden meme büyütmeye, dudak dolgusundan kırışık tedavisine kadar her türlü operasyonda yapılacak olan değişiklikleri görmenize yardımcı olmaya devam edecektir.

3D burun estetiği

Rinoplastideki gelişmeler daha hızlı iyileşme ve daha kesin sonuçlar vaat ediyor. Nazal kemikte doku travmasına neden olabilecek geleneksel teknikler terk ediliyor. Bunun yerine 3D teknolojiler ve hassas aletler kullanılarak kıkırdak veya yumuşak dokudaki hasar en aza indiriliyor, burun en doğru şekilde yeniden şekillendiriliyor. Gelişen teknolojiler, burundaki sorunu mümkün olan en doğru ve en hızlı şekilde iyileştirmeyi hedefliyor.

Dudak dolgusu

Daha doğal, daha canlı ve daha uzun ömürlü dudak dolgusu teknikleri de geliştirilmeye devam ediyor. Enjeksiyon teknikleri hacim kazandırma ve dudak etrafındaki yaşlanma belirtilerinin kaldırılması yine en çok talep edilen prosedür olacak.

Estetik cerrahideki teknolojik gelişmeler her geçen yıl ilerlese de cerrahın sanatsal tasarım yeteneği her zaman önemini korumaya devam edecek. Unutmayın estetik cerrahideki tüm gelişmeler, seçeceğiniz cerrahın estetik bakış açısını yansıtmasına yardımcı olacak tekniklerdir. Başarılı sonuçların elde edilebilmesi için hem estetik bakış açısına hem de gelişmiş teknolojiye aynı anda sahip olmak gerekiyor.