O Ses Türkiye Şampiyonları

O Ses Türkiye 2019 Şampiyonu

O Ses Türkiye'nin 2019-2020 şampiyonu olan Alkan Dalgakıran, jüri üyesi Seda Sayan'ın takımındaydı. 

Aslen Yalovalı olan genç isim, Bursa Uludağ Üniversitesi Zootekni eğitimi görmüştür. 


O Ses Türkiye 2018 Şampiyonu

O Ses Türkiye şampiyonlarından olan Ferat Üngür, o sene Murat Boz'un takımında yer almıştı.

Diyarbakır doğumlu olan şampiyon, Adıyaman Üniversitesi'nde Müzikoloji bölümünü bitirmiştir. 

Yarışmaya daha önce neden katılmadığıyla ilgili de konuşan Üngür, 'Katılma cesareti bulamadım' demiştir. 

Yarışmaya 'Zülfü Kaküllerin Amber Misali' şarkısıyla katılan Üngür, sesiyle de tüm Türkiye'yi etkilemiştir.


O Ses Türkiye 2017 Şampiyonu

O Ses Türkiye'nin 7. sezon şampiyonu olan ve aynı zamanda yarışmanın da ilk kadın şampiyonu olan Lütfiye Özipek, Gökhan Özoğuz'un takımında yer almıştır ve Özoğuz'a da 3. şampiyonluğunu yaşatmıştır. 1990 Kıbrıs doğumlu olan şarkıcı, eğitimini de Lefkoşa Anadolu Güzel Sanat Lisesi'nde, üniversiteyi ise Nicosia Üniversitesi'nde Caz eğitimi alarak tamamladı.


O Ses Türkiye 2016 Şampiyonu

O Ses Türkiye'nin 6. şampiyonu olan Dodar Özer, bu şampiyonlukla jüri üyesi Hadise'ye de bir ilki yaşatmıştır. 

Muş'un Varto ilçesinde dünyaya gelen Dodan, yarışmanın ilk gününden son gününe kadar ilgiyle takip edilen bir şampiyon olmayı bilmiştir. 

1995 yılında İzmir'e yerleşen Dodan Özer, Umuda Ezgi grubuyla sanatını icra etmiştir. 
 


O Ses Türkiye 2015 Şampiyonu

Yarışmanın 5. sezonunda ikinci defa Gökhan Özoğuz'un takımında yarışan biri şampiyon oldu. Emre Sertkaya'nın ipi göğüslediği sezonun jüri üyeleri arasında Gökhan Özoğuz'un kardeşi Hakan Özoğuz da yer alıyordu. İki kardeş beraber jürilik yapmıştı.

O Ses Türkiye'nin 5. şampiyonu Emre Sertkaya olmuştu yarışmanın 5. sezonunda... Gökhan Özoğuz'un takımında yer alan Emre Sertkaya, şampiyonluk ipini göğüslerken, Athena Gökhan'a yarışmadaki ikinci şampiyonluğunu yaşatmıştı.

O sezon, Gökhan Özoğuz'un yanında kardeşi Hakan Özoğuz da vardı. 

Tarzıyla ve sesiyle yarışmadan sonra da konuşmayı başaran Emre Sertkaya, müzikle uğraşmaya devam ediyor.


O Ses Türkiye 2014 Şampiyonu

O Ses Türkiye şampiyonlarından Elnur Hüseynov, yarışmaya 4. sezon katılmış ve Ebru Gündeş'in takımında yer almıştır. 
Ebru Gündeş'e de ilk şampiyonluğunu kazandıran Hüseynov, Azerbaycan'ın Aşkabat kentinde dünyaya gelmiştir.

1992 yılında konservatuvara giden ve piyano eğitimi alan Elnur, 1999 yılında da Bakü'ye taşınmış ve tıp okumaya başlamıştır. Elnur aradan geçen bir yılın sonrasında ise müziğe geri dönmüştür. 

Ülkesini 2008 yılında Eurovision şarkı yarışmasında temsil eden Elnur, yarışmayı 8. tamamlamıştır.


O Ses Türkiye 2013 Şampiyonu

O Ses Türkiye 3. sezonunda, yani 2013 senesinde şampiyon Hasan Doğru olmuştu. O sene jüriye dahil olan Athena Gökhan'ın takımında yer alan Hasan Doğru, finalde ise kendi takımında yer alan 3 kişiye karşı mücadele vermişti. Özellikle opera performanslarıyla günlerce konuşulmayı başaran Hasan Doğru, O Ses Türkiye'nin şampiyonları arasına adını yazdırmayı başardı. 

4 Nisan 1987 yılında Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde doğan Hasan Doğru, aslen Orduludur. Konservatuvar Tiyatro sınavlarını iki kez deneyen ancak başaramayan Doğru, Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet Konservatuvarı opera bölümünün açıldığını duyup ilk denemesinde kazanmıştır. 

Bu bölümün de ilk mezunlarından olan Hasan Doğru, TRT 1 ekranlarında yayınlanan Filinta isimli dizide de konuk oyuncu olarak yer almıştır. 

Doğru, Ocak 2014'te O Ses Türkiye'yi %62 oyla kazanan isim oldu.


O Ses Türkiye 2012 Şampiyonu

O Ses Türkiye 2012 şampiyonu özgün sesiyle Türkiye'nin dikkatini çeken Mustafa Bozkurt olmuştu. O Ses Türkiye'nin ikinci sezonunda Mustafa Sandal'ın takımında yer alan Bozkurt, doğma büyüme Gaziantepli. 

Mustafa Bozkurt 2013 yılında Yalnızım isimli single, 2014 yılında ise Yol isimli albümünü çıkarmıştı. Bozkurt ayrıca 2018 yılında da Özür Dilerim adlı 2 şarkılık single'ıyla sevenlerinin kaşrısına çıktı. 
 


O Ses Türkiye 2011 Şampiyonu

O Ses Türkiye'nin ilk şampiyonu, Murat Boz'un takımında yer alan Oğuz Berkay Fidan olmuştu. 1995 doğumlu genç şarkıcı, o dönemin en çok konuşulan isimlerinden biriyidi. 

Edirne'nin Keşan ilçesinde dünyaya gelen Oğuz Berkay Fidan, 4 yaşında müzikle ilgilenmeye başlamıştır. İlk olarak org çalan Fidan'ın ilk teklisi ise 'Olmuyor' parçasıdır. Tekli, 2013 yılında satışa sunulmuştur. Oğuz Berkay Fidan ayrıca, Murat Boz ile de düet yapmıştır.

Oğuz Berkay Fidan, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Tasarımı bölümünden mezun oldu.