Yeliz Tek: “Ağız kopuzunun kendine özgü bir tınısı ve armonisi var”

İzmirli ünlü ses sanatçısı Yeliz Tek, geçtiğimiz günlerde 'Beyaz TV'de katıldığı 'Hayatın Rengi' programında 'Meral Kaplan'a single parçasına ve albümüne dair açıklamalarda bulundu; “Türkiye’de ilk defa kullanılan özel bir enstrüman parçalarıma eşlik ediyor. Parçalarımın kayıtlarını da bu enstrüman eşliğinde gerçekleştirdim. Ağız kopuzu olarak adlandırılan bu enstrüman müzikseverler tarafından büyük ilgi gördü. Ben de ağız kopuzunun parçalarımı zenginleştirdiğini düşünüyorum.” sözleriyle Türkiye’deki müzik piyasasında bir ilke imza attığının altını çiziyor. Açıklamalarına devam eden Yeliz Tek; “Ağız kopuzunun kendine özgü bir tınısı ve armonisi var. Enstrümanın bu yönünden yararlanmak benim parçalarımı da özgün ve ilgi çekici kılıyor.” 

Yayınlanma Tarihi: 06.08.2022 17:10
Değiştirme Tarihi: 06.08.2022 17:10
Yeliz Tek: “Ağız kopuzunun kendine özgü bir tınısı ve armonisi var”

İlk single çalışması olan “Güllerim Soldu” parçasıyla adından söz ettiren başarılı sanatçı Yeliz Tek; “Ağız kopuzunu şarkılarından kullanan ilk sanatçı olduktan sonra şimdi de yeni bir ilk daha imza atmak istiyorum. Bu da global bir müzik tarzının Türk müziğine uyarlanması olacak.” ifadeleriyle hayranlarını heyecanlandıracak açıklamalarda bulundu. Sözlerini şu şekilde sürdüren İzmirli sanatçı; “Yeni bir ilke imza atmak için çalışmalara ekibimle birlikte çalışmalara başladık. Bir aksilik çıkmaz da süreç uzamazsa hayranlarımı ve müzikseverleri güzel bir sürpriz bekliyor. Şunu da belirtmek istiyorum. Yeni bir ilke imza atacak olmak şimdiden beni çok heyecanlandırıyor. Heyecanımın da çalışmalara yansıyacağını ve ortaya çok başarılı bir iş çıkacağını düşünüyorum.” 

Güçlü sesi ve kendi özgün yorumuyla tanınan Yeliz Tek’in adını geniş kitlelere duyuran “Güllerim Soldu” single çalışmasından sonra “Yeni Dünya” isimli maxi single albümü müzikseverler ile buluşmuştu. Açıklamalarını yeniliğe verdiği öneme değinerek devam ettiren sanatçı; “Sadece şarkısını söyleyip kenara çekilen bir sanatçı olmak istemiyorum. Sanatçı bence varlık gösterdiği alana bir şeyler katılabilen kişidir. Ben de bu amaçla ağız kopuzunu kullandım.” ifadeleriyle sanatçı kavramı üzerinden önemli bir konuya değiniyor. Yeliz Tek son olarak; “Bu yenilikçi yaklaşımımı Eylül ayında bir kez daha sergilemek istiyorum. Müzikseverler tarafından beğenileceğini düşündüğüm bir çalışma yürütüyoruz. Şimdiden beni çok heyecanlandıran bu çalışma ile birlikte bir kez daha emeğimin meyvelerini toplayacağımı düşünüyorum.” sözleriyle açıklamalarına son veriyor. 


 

İlgili Sayfalar: Müzik