Keith Flint kimdir? Keith Flint neden öldü?

Keith Flint kimdir, neden öldü? Sorusunun yanıtı birçok vatandaşın araştırdığı konular arasında yer almaya başladı. The Prodigy adlı grubun ünlü vokalisti Keith Flint bu sabah evinde ölü bulundu ve müzik dünyası adeta sarsıldı. Peki, Keith Flint kimdir? Keith Flint neden öldü?

Yayınlanma Tarihi: 04.03.2019 15:07
Değiştirme Tarihi: 04.03.2019 15:07
Keith Flint kimdir? Keith Flint neden öldü?

The Prodigy adlı müzik grubunu ünlü vokalisti Keith Flint bu sabah evinde ölü bulundu ve binlerce müziksever konu hakkında araştırmalara başladı. Tam bir motosiklet bağımlısı olan Keith Flint hakkında vatandaşlar bilgi merak ediyor. Peki, Keith Flint kimdir? Keith Flint neden öldü?

KEİTH FLİNT KİMDİR?

Keith Charles Flint, The Prodigy adlı grubun vokalistidir. Flint grubun diğer üyeleri gibi İngiltere'nin Essex şehrinde doğup büyüdü. Burada ilkokul ve lise öğrenimini tamamladı.

Müzik kariyeri

1980ların sonlarında bir müzik klubünde Liam Howlett ile tanıştı. Howlett'in şarkılarını dinledikten sonra onla çalışmak istediğini belirtti.

Aslında Flint ilk başlarda bir dansçıydı, fakat 1996 yılında "Firestarter" adlı şarkının vokalistliğini yaptı ve çok beğeni topladı.Bunun üzerine The Prodigy'nin sıradaki teklisi olan "Breathe" nin geri vokalliğini yaptı. Bundan da çok beğeni topladıktan sonra "Serial Thrilla" ve "Fuel My Fire" teklilerinde de vokalistlik yaptı ve bu tekliler bir albümde toplandı. Albüm o kadar beğenildi ki gelmiş-geçmiş en iyi dans müziği albümü olma yolunda hızla ilerledi. Bu gelişmeler Flint'i bir medya odağı haline getirdi. 2002'de "Baby's Got a Temper" teklisinde Flint ve Howlett bazı anlaşmazlıklar içine girdiler. Flint bu şarkıda vokallik yapmadı. Onun yerine "Hodride" teklisinde yer aldı. Son çıkan Prodigy albümü "Invaders Must Die" da "Take Me to the Hospital", "Run with the Wolves" ve "Colours" şarkılarında vokallik yaptı.

Flint, Gail Porter adlı bir TV spikeri ile yaşamaya başladı. Fakat 2000 yılında Porter'ın iş zorlukları sebebiyle ayrıldılar. Flint daha sonra Mayumi Kai adlı bir Japon DJ ile evlendi.

Flint tam bir motosiklet hastasıdır. Çevresinde yapılan tüm yarışlara katılır. Motosiklet ile İngiltere'den İspanya'ya kadar 1500 mil yol kat etmiştir.

İlgili Sayfalar: Müzik