DJ Yiğit Ünal “Bambaşka bir Dale 29 Temmuz’da Çıkıyor” 

2018 yılında Work That Body single’ı ile müzikseverlerle buluşan DJ Yiğit Ünal, kısa süre içerisinde daha geniş kitlelere adını duyurmayı başardı. Aslında köklü bir müzik kariyerine sahip olan Ünal, 29 Temmuz tarihinde Dale single’ı ile sevenleriyle buluşacak. 

Yayınlanma Tarihi: 05.07.2022 18:55
Değiştirme Tarihi: 05.07.2022 18:55
DJ Yiğit Ünal “Bambaşka bir Dale 29 Temmuz’da Çıkıyor” 

Yeni çıkaracağı single ile ile ilgili açıklama yapan DJ Yiğit Ünal “Yayınladığım ilk single parçasından bu yana başarılı bir grafik çizdiğime inanıyorum. Müziğe dair farklı bakışımı, Don Omar’ın dünyaca ünlü parçası Dale Don Dale şarkına yaptığım özgün ve sıra dışı coverla da yansıttım. 29 Temmuz’da yayınlanacak olan single’ın müzikseverler tarafından da beğenileceğini umuyorum.” dedi. 

Her müzikseverin kulaklarında yer edinmiş bir parça olan Don Omar’ın Dale Don Dale şarkısı, DJ Yiğit Ünal’ın özgün coverı ile temmuz ayı sonunda yayınlanacak. Bunun bilinçli bir tercih olduğunun altını çizen başarılı DJ, “Dale Don Dale’ye çok farklı bir cover yaptım. Dinleyen herkesin şaşıracağını ve ‘Vaav ben ne dinledim’ diyeceğini tahmin ediyorum. Herkesin bildiği Dale Don Dale’ye ezber bozan bir yaklaşımla kendime has bir yorum katarak, alışılagelmişin dışında yeni bir Dale Don Dale ortaya koyacağım.” İfadeleri ile yeni single’ının sıradışı olacağının müjdesini verdi.

DJ Yiğit Ünal, kendi özgün yorumu sayesinde, Don Omar’ın dünyaca ünlü parçası, bilinenin aksine house ve pop kültürünün başarılı bir sentezi olacağını ileri sürdü. Müzik çevrelerinden de tam not alacağını düşünen Yiğit Ünal, modern Dale Don Dale ile dinleyenlere farklı bir deneyim katacak. 

Ankara doğumlu olan Yiğit Ünal, genç yaşına rağmen köklü bir kulüp DJ’liği kariyerine sahip. 29 Temmuz’da Dale parçasını yayınlayacak olan DJ Yiğit Ünal, bir kez daha müzikseverlerin gönlünde taht kurmayı amaçlıyor. Kariyeri ile ilgili açıklamalarda bulunan Ünal “Birbirinden kaliteli kulüplerde sahne almamın, dinleyici alışkanlıklarını ve beğenilerini ölçmede bana büyük yararı oldu. Bu yüzden insanların eskiden çok sevdiği şarkıları günümüzün müzik tarzına uyarlayıp yayınlamak çok hoşuma gidiyor. Şarkılarımın beğenildiğini de hem kulüplerde çaldığımda hem de gelen mesajlarla çok net şekilde anlayabiliyorum.” dedi.

İlgili Sayfalar: Müzik