Atakan Ilgazdağ'dan 4. Klip

Atakan Ilgazdağ'dan 4. Klip
Yayınlanma Tarihi: 12.10.2011 12:17 | Değiştirme Tarihi: 13.10.2011 13:09

Ceyda Sarıhan yönetmenliğinde "Bu Gece" isimli şarkısına çekti.

Albümün ilk video klibi; "Brüksel Lahanası - Washington Portakal" isimli şarkıya Berent Baytekin & Fırat Mançuhan yönetmenliğindeTaxi Filmworks tarafından çekildi. Çekimleri bir tam gün süren ve bir çok tiyatro sanatçısının da rol aldığı klipte, ışık, dekor tasarımı ve performans sahneleri için alanında en yetkin isimler görev aldı. "Brüksel Lahanası - Washington Portakal", önümüze getirilen her olayın bir hap gibi bize yutturulması üzerine, "yemek!" metaforu kullanılarak yazılmış son derece dinamik, hareketli keskin sözlere sahip ve eğlenceli bir şarkı.

Ceyda Sarıhan'ın yönetmeni olduğu ikinci video klip albüme ismini veren "Yeni Bir Gün" oldu. Klibin performans bölümleri Beykoz eski Sümerbank fabrikasında çekilirken videoda Atakan Ilgazdağ'a Bulgar manken Geya Antonova eşlik etti.

ATAKAN ILGAZDAĞ'ın "Hiç Olmazsa" klibi; Ceyda Sarıhan yönetmenliğinde, "The Walking Dead" drama korku dizisinin özel efektlerini hazırlayan ekibin de katkılarıyla Orion Stüdyolarında çekildi. Özel efektlerin de kullanıldığı klipte ATAKAN ILGAZDAĞ'a Brezilyalı model Michelle Dantas eşlik etti. ATAKAN ILGAZDAĞ'ın "hiç olmazsa fişimi kendim çekeyim" dizeleriyle seslendirdiği videoda; hayatının son anlarını yaşadığını bilen ve tüm yaşantısını kendi yaptığı robota aktarmak için çaba sarf eden bir adamın hikayesi animasyon, green box, real efektlerinin birleştirilmesiyle anlatılıyor.

YENİ BİR GÜN isimli albümünün 4. videosu ise, Ceyda Sarıhan yönetmenliğinde "Bu Gece" isimli şarkısına çekildi. Orion stüdyolarında çekilen video klibin görüntü yönetmenliği koltuğunda Murat Tuncel var.