Masterchef Türkiye Tunahan Ak

Tunahan Ak

Her sezonu büyük ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye’de 2021 sezonu ana kadrosuna beşinci sıradan katılan isim Tunahan Ak oldu. MasterChef Türkiye’de ilk turun dikkat çeken isimlerinden ve anlattıklarıyla başta şefler olmak üzere herkesi kahkahaya boğan Tunahan, üçlü düello için geldiği tezgah başında, kısa sürede yine herkesi güldürmeyi başardı. Final turunda da anlattıklarıyla yine herkesi güldüren MasterChef Tunahan Ak kimdir, kaç yaşında, nereli merak ediliyor ve Instagram gibi sosyal medya hesapları araştırılıyor. MasterChef Türkiye 2021 ana kadro yarışması Tunahan Ak biyografisi, hakkındaki bilgiler…

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF TUNAHAN AK KİMDİR?

MasterChef Türkiye 2021 ana kadrosuna giren Tunahan Ak, 20 yaşında ve aslen Bulgaristan göçmeni olup kütük olarak Bursalı. İzmit doğumlu olan Tunahan Ak, yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Hayatında bir değişiklik olsun istediğini ve MasterChef Türkiye’ye katılmanın da iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

14 yaşına kadar İzmit’te ailesiyle beraber yaşadı. Aşçılık lisesi mezunu olan Tunahan Ak, Bolu’da 4 sene yatılı okumuş. İki senedir İstanbul’da yaşayan Tunahan Ak, bir yıldır Kadıköy’de çikolata imalathanesinde çalışıyor.

Lise zamanı Müjdat gezen sanat merkezinde tiyatro eğitimi alıp sonrasında Kadıköy craft tiyatro da bir oyunculuk atölyesinde eğitim aldım. Üniversiteye hazırlanırken bir TV programına (MasterChef) katılıp hayatımın yönünü değiştirdiğini belirtiyor.

ELEME TURUNDA HERKESİ GÜLDÜREN DİYALOG

Tunahan Ak ile şefler arasındaki diyaloglar, izleyenleri kahkahaya boğdu. Mehmet şefin “Eti nasıl pişirmek istedin?” sorusuna “Tavada” şeklinde cevap vermesi Danilo şef ve Somer şefi çok güldürdü. Mehmet şef, derece olarak demek istiyorum deyince Tunahan’ın 60 derece cevabı iki şefe kahkaha attırdı. Mehmet şef, bu cevaplar karşısında “Kamera şakası falan değilsin dimi” diyerek tepki verdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

INSTAGRAM HESABI NEDİR?

MasterChef Türkiye izleyicileri, ana kadroya giren Tunahan Ak’ın Instagram hesabı başta olmak üzere sosyal medya hesaplarını merak ediyor. “ttunahanak” kullanıcı adıyla Instagram’da yer alan Tunahan Ak’ın şu an 188 bin takipçisi var.

Haber ile ilgili metin girin!.

ANA KADRO YOLCULUĞU

Tunahan Ak, ilk eleme turunda tatlı patates yatağında bonfile yemeği ile şeflerden iki evet aldı. Somer şefin hayır dediği Tunahan Ak, sonraki tura geçmeyi başardı.

MasterChef Türkiye’de üçlü düelloda Mehmet Şef’in imza yemeği olan ciğerli taze kabak çorbasının istendiği yarışmacılar Azadeh, Tunahan ve Mehmet, verilen sürede en iyi çorbayı yapabilmek için mücadele verdi. Turu geçen yarışmacı Tunahan Ak oldu.

Final turunda ilk grubun beşinci gününde yarışmacılardan istenen yemek basmati pilav ile birlikte Tayland usulü köri soslu ördek yapmaları istendi. Tunahan Ak ile turu geçenler Ateş, Mete, Umutcan, Sergen oldu. Yaratıcılık oyununda verilen ana malzeme barbunya oldu. Bu bölümde en iyi tabağı çıkarıp ana kadroya giren beşinci isim Tunahan Ak oldu.