Masterchef Türkiye TANYA KİLİTKAYALI

TANYA KİLİTKAYALI

Masterchef Türkiye TANYA KİLİTKAYALI Kimdir?

Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna'nın jüri üyesi olduğu, TV8 ekranlarında izleyici karşısına çıkan MasterChef Türkiye'de 2020 yarışmacıları arasında yer alan isimlerden biri de Tanya Kilitkayalı oldu. Her yarışmacı gibi MasterChef Tanya'yı da merak eden MasterChef izleyicisi, Tanya'nın hayatıyla ilgili bilgileri araştırıp, 'MasterChef Tanya Kilitkayalı kimdir?' sorusuna yanıt aradı. Peki Türkiye'nin en çok izlenen aşçılık yarışması olan MasterChef Türkiye'nin 2020 kadrosunda yer alan yarışmacı Tanya Kilitkayalı kimdir? Tanya aslen nerelidir? Evli mi, bekar mı? kaç yaşında ve nerede yaşıyor? İşte tüm bu soruların yanıtları...

 

TANYA KİLİTKAYALI KİMDİR, ASLEN NERELİ?

 

MasterChef Tanya Kilitkayalı, yarışmanın dikkat çeken isimlerinden biri olmuştur. İzleyiciler de MasterChef 2020 ana kadrosunda yer alan Tanya ile ilgili Google üzerinden pek çok sorunun cevabını aramaktadır. Bu soruların en başında, MasterChef Tanya kaç yaşında ve aslen nerelidir yer almaktadır. MasterChef Tanya Kilitkayalı, 7 Ocak 1995 Kıbrıs doğumludur. Tanya Kilitkayalı 26 yaşındadır ve Oğlak burcudur. 1.74 boyundaki Tanya Kilitkayalı, hayatını Kıbrıs'ta sürdürmektedir. 

 

TANYA KİLİTKAYALI EĞİTİM HAYATI VE KARİYERİ

 

MasterChef Tanya Kilitkayalı, liseyi Kıbrıs Mağusa'da bulunan Namık Kemal Lisesi'nde bitirmiştir. Yabancı dil bölümü okuyan Tanya, hazırlık sınıfından itibaren hayal olarak İngilizce Öğretmenliğini düşünmüştür. Öğretmen olacakken, izlediği bir filmden çok etkilendiğini dile getiren MasterChef Tanya Kilitkayalı, aşçı olmaya karar verdiğini belirtimiştir. 

 

Ailesinin restoranı olduğunu söyleyen MasterChef Tanya, aşçılık mesleğini severek yaptığını, bu mesleğin sadece para kazanmak için yapılmaması gerektiğini, çünkü çok zor bir meslek olduğunu söylemektedir. Liseyi bitirip aşçı olmaya karar vermesiyle birlikte 2016 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünü seçen Tanya Kilitkayalı mezun olduktan sonra Türkiye'nin yolunu tutmuştur. Tanya İzmir Alaçatı'da 'Alancha' isimli bir restoranda stajyer olarak çalışan Tanya Kilitkayalı buranın yanı sıra Arkın Palm Beach Hotel, Merit Royal, Salamis gibi ünlü otellerde staj yapmıştır. Daha sonra Kıbrıs'a dönen Tanya Kilitkayalı, mezun olduğu okulda master yapma kararı aldığını aktarmıştır. 

 

Tarih 2019 yılını gösterdiğinde yüksek lisansını tamamlamış olan MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı Tanya Kilitkayalı, bu okulda önce araştırma sonra da öğretim görevlisi olmuştur. Ailesinin bir restoranı olduğunu aktaran MasterChef Tanya, burada Kıbrıs Mutfağına dair ürünleri müşterileriyle buluşturduklarını ifade etmektedir. Tanya'nın ailesiyle birlikte işlettiği restoranın ismi 'Garavolli'dir

 

TANYA KİLİTKAYALI İSMİNİN ANLAMI NE?

 

Tanya Kilitkayalı, YouTube üzerinden gerçekleştirdiğ bir soru cevap etkinliğinde, kendisiyle ilgili merak edilenlere yanıt vermiştir. Burada Tanya isminin Rumca ya da Rusça olmadığını söyleyen Tanya, isminin annesi tarafından verildiğini belirtmiştir. Annesinin yıllar önce bu isme denk geldiğini ve çok sevdiğini bu nedenle de kendisine Tanya isminin konulduğunu söyleyen MasterChef Tanya, isminin anlamının ise 'kraliçe peri' olduğunu aktarmıştır.  

Çok duygusal ve sulugöz biri olduğunu söyleyen MasterChef Tanya, bu iki durumun da en sevmediği özellikleri olduğunu belirtiyor. Hayır diyemediğini dile getiren MasterChef Tanya, yarışmaya katılma sürecinin de nasıl geliştiğini şu şekilde anlatıyor:

 

'MasterChef izleyicisiydim. Arkadaşlarımın da desteklemesi sonrası katılmaya karar verdim'... MasterChef Tanya, bunun cesaret gerektiren bir iş olduğunu ifade ederken, pek ümitli olmasa da başvurusundan aylar sonra geri dönüş yapıldığını ve sürecin geliştirini aktarıyor. 

 

MASTERCHEF TANYA EVLİ Mİ? MASTERCHEF TANYA KİLİTKAYALI INSTAGRAM HESABI NE?

 

MasterChef 2020 yarışmacılarından Tanya Kilitkayalı'nın özel hayatı da merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bekar olan Tanya Kilitkayalı, Instagram hesabında da aktif şekilde paylaşımlarda bulunmaktadır. @tanyakilitkayali kullanıcı ismiyle Instagram'da yer alan Tanya, yaptığı leziz yemeklerin paylaşımlarını buradan takipçileriyle buluşturuyor. Ayrıca YouTube hesabı da olan Tanya, buradan da tarif videolarını paylaşmaktadır.