Masterchef Türkiye Pelin Zaman

Pelin Zaman

MasterChef Türkiye, yeni sezonunda da fırtınalar estirmeye ve milyonları ekrana kilitlemeye devam ediyor. Somer Divrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya’nın jüri koltuğunda oturduğu yarışmaya yedeklerden ana kadroya girmeyi başaran son isim Pelin Zaman oldu. 

Yarışmanın 6’ncı haftasından itibaren mutfaktaki hünerlerini sergilemeye başlayacak. Başarılı tabaklarıyla dikkat çeken bir isim olan MasterChef Türkiye Pelin Zaman kimdir, nereli, ne iş yapıyor, evli mi? İşte MasterChef Türkiye Pelin Zaman’ın merak edilen hayatı…

MasterChef Pelin Zaman kaç yaşında, nereli?

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna girmeyi başaran son isim olan Pelin Zaman’ın hayatı, yarışmanın sevenleri tarafından merak ediliyor. Yarışmanın 6’ncı haftasında ana kadroya dahil olan Pelin Zaman, 2 Mayıs 1988 tarihinde hayata gözlerini açtı. 33 yaşındaki sevilen yarışmacı, MasterChef’e İstanbul’dan katıldı. 

MasterChef Türkiye Pelin Zaman eğitimi ve kariyeri  

Haber ile ilgili metin girin!.

Hayatı ve ne iş yaptığı oldukça merak edilen Pelin Zaman, havalimanında yolcu hizmetleri memuru olarak çalışıyor. İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra yemeğe olan aşkından dolayı iki sene de açık öğretim okuyup aşçılık eğitimi aldı. 

Yarışmadaki başarılı tabaklarıyla göz dolduran yetenekli yarışmacı Pelin Zaman, çok sayıda ülke gezmiş bir isim. Hatta bir dönem Amerika’da da yaşayan Pelin Zaman, dünya mutfağına da oldukça ilgili. Gezip gördüğü ülkelerin mutfaklarına her daim dikkat kestiğini söyleyen Pelin Zaman, yemek konusunda da iddialı. Güzel yemek yaptığına inandığını ve yemeklerini yiyenlerden takdir topladığını belirten Pelin Zaman’ın en büyük hayali ise ileride kendine ait bir işyeri açmak. Pelin’in diksiyon eğitimi aldığını da belirtelim. 

MasterChef Pelin Instagram hesabı

Haber ile ilgili metin girin!.

Instagram’da ‘pelinzamannn’ kullanıcı adıyla yer alan Pelin’in 37 bin 200 takipçisi bulunuyor. Sosyal medyayı aktif olarak kullanan bir isim olan Pelin, hesabından gidip gördüğü ülkelerin fotoğraflarını da bolca paylaşıyor. 

MasterChef Türkiye Pelin Zaman ana kadroya nasıl girdi? 

Haber ile ilgili metin girin!.

Yeteneği ve tabaklarıyla dikkat çeken Pelin Zaman, şeflerin üçünden de üç evet alarak üst tura çıkmayı başardığı Porto Riko yemeğinin ardından üçlü düelloya geçmişti. Bu turda Kübra ve Rümeysa ile yarışan Pelin, 45 dakikada İtalyan usulü Minestrone çorbasını en iyi şekilde yapmış ve üst tura çıkmayı başarmıştı. Final turuna gelindiğinde ise ana kadroya girememiş ve yedek yarışmacılar arasında kalmıştı. Yedek yarışmacılarla yapılan beşinci turda ise gecenin en iyi lazanyasını yaparak ana kadroya girmeye hak kazandı.