Masterchef Türkiye ÖZGÜL COŞAR

ÖZGÜL COŞAR

Masterchef Türkiye ÖZGÜL COŞAR Kimdir?

Dünyada ve Türkiye'de en çok izlenen aşçılık yarışması olan MasterChef'te yarışmacıların hayatları da merak konusu oluyor. 2019 MasterChef'in ardından MasterChef Türkiye 2020 yarışmacıları için de bu konu, yarışmanın takipçileri tarafından irdeleniyor. Tv8 izleyicileri ve MasterChef hayranları, MasterChef Türkiye 2020 ana kadrosunda kim var? sorusunun yanıtını sıklıkla aratıyor. Merak edilen isimlerden biri de MasterChef 2020 ana kadro yarışmacılarından Özgül Coşar oldu. Kullanıcılar, sempatik tavırlarıyla dikkat çeken MasterChef Özgül için, 'Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, mesleği ne, evli mi bekar mı?' yazıp internet üzerinden aramalar yapıyor. Peki MasterChef Özgül kimdir? İşte 2020 yarışmacıları arasında yer alan Özgül ile ilgili tüm bilinenler...

 

ÖZGÜL COŞAR KİMDİR?

 

MasterChef Türkiye 2020 yarışmacıları arasında yer alan Özgül Coşar kimdir? Yarışmanın takipçileri için merak konusu olan bu soruya yanıt vermeye çalışalım... 36 yaşındaki MasterChef Özgül Coşar, 1984 doğumludur. 36 yaşında olan Özgül Coşar, aslen Sivaslıdır. İstanbul'da doğup büyüdüğünü ifade eden MasterChef Özgül, yaz tatillerinde Sivas'ın Hafik ilçesindeki köylerine gittiklerini ve burada uzun yıllar yaz aylarında vakit geçirdiğini ifade etmektedir. İstanbul'da hayatını sürdüren Özgül, yarışmaya da bu şehirden katıldığını ifade etmektedir. MasterChef Özgül evli ve iki çocuk annesi olduğunu belirtmektedir. 

 

MASTERCHEF ÖZGÜL MESLEĞİ NE? NEREDE OKUDU?

 

Özgül Coşar Akdeniz Üniversitesi Gıda Mühendisliği'nden mezun olduğunu aktarmaktadır. 2009 yılına kadar aşçılıkla profesyonel olarak ilgilenmemiş olan MasterChef Özgül, Sadri Alışık Kültür Merkezi Tiyatro Bölümü'nde eğitim almıştır. Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü'ndeki eğitimini ikinci sınıfta bırakan MasterChe Özgül, iş hayatına 'düğün davet organizasyonu koordinatörlüğüyle' adım atmıştır. 2009 yılında TÜYAP Kitap Fuarı'nda bulunan Özgül, burada 'Butik Pastacılık' isimli bir kitapla karşılaştığını ve bu kitabın tüm hayatını değiştirdiği belirtiyor. 

MasterChef Özgül, Butik Pastacılık kitabından öğrendiklerini, 'Gıda Mühendisliği' bölümünden edindikleriyle harmanlayarak, ilgisinin de olduğu mutfağa aktarmaya başlamıştır. Yakın çevresinin de pozitif desteğiyle aşçılık yapmaya karar veren MasterChef Özgül Coşar, bu kapsamda bazı workshoplarda yer almıştır. Son olarak Mutfak Sanatları Akademisi MSA'da Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik eğitimi alan MasterChef Özgül, ekşi mayalı ekmek ve şeker hamuru konusunda önemli teknikler edinmiştir. 

 

Özgül Coşar, aldığı bu eğitimleri pratiğe dökmek için bir dönem putik pastane işletmeciliği de yapmıştır. Yarışmaya katıldığı dönem aktif olarak çalışmadığını aktaran MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı Özgül Coşar, 'Mutfak benim için bir tutku' sözlerini dile getirmiştir. 

 

MASTERCHEF ÖZGÜL COŞAR INSTAGRAM HESABI NEDİR?

 

Yarışmacı olarak MasterChef Türkiye'de yer almasıyla birlikte Özgül Coşar'ın sosyal medya hesapları da merak edilmiştir. @ozgulcosar kullanıcı adı ile Instagram'da yer alan MasterChef Özgül Coşar, şu an itibariyle 180 binden fazla takipçiye sahiptir.

 

Özgül Coşar, yaptığı yemekleri de sosyal medya hesabında paylaşmaktır. Burada takipçilerine, leziz yemeklerinin püf noktalarını anlatan Özgül Coşar'ın paylaşımları da sevenleri tarafından ilgiyle takip edilmektedir. YouTube'da da yer alan Özgül Coşar, kendi ismiyle bu mecrada tariflerini paylaşmaktadır. 

 

MasterChef Türkiye 2020'nin tek kadın finalisti olmayı başaran Özgül Coşar, yarışmayı 19. haftada yarışmaya veda etmiştir. Çeyrek finale kalan tek kadın yarışmacı olan Özgül, büyük takdir görmüştür.