Masterchef Türkiye Milhan Erdem

Milhan Erdem

Milyonların severek izlediği MasterChef Türkiye yarışmasında heyecan bu sezonda da hız kesmiyor. Yarışmanın ana kadrosuna girmeye hak kazanan yarışmacılardan bir tanesi de Milhan Erdem oldu. Başarılı isim, yarışmanın final turu haftasında yaratıcılık tabağıyla Somer, Danilo ve Mehmet Şef’in övgüsünü alarak, Fatma Polat’ta sonra ana kadroya giren ikinci yarışmacı oldu. Peki MasterChef Türkiye Milhan Erdem kimdir, kaç yaşında, eğitimi ve kariyer hayatı nasıl? Sevilen yarışmacı hakkında merak ettiklerinizi sizler için yanıtladık… 

MasterChef Türkiye Milhan Erdem kaç yaşında, nereli?  

Haber ile ilgili metin girin!.

‘MasterChef Türkiye Milhan Erdem kimdir?’ sorusunun yanıtını yarışmanın sıkı takipçileri oldukça merak ediyor. Yarışmadaki heyecanı ve yeteneğiyle göz dolduran ve şimdiden izleyicilerin sempatisini kazanmayı başaran MasterChef Türkiye Milhan Erdem, 2001 yılında hayata gözlerini açtı. 20 yaşındaki genç isim, Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde doğdu. Ancak kariyer hayatı nedeniyle İstanbul’a taşındı ve yaşamını İstanbul’da devam ettiriyor. 
 

MasterChef Türkiye Milhan Erdem eğitimi 

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef Türkiye Milhan Erdem’in eğitimi ve kariyeri de sıkça gelen sorular arasında yer alıyor. Genç yaşına ragmen önemli başarılara imza atmış bir isim olan Milhan Erdem, doğup büyüdüğü topraklarda eğitim hayatına başladı. İlerleyen yıllarda yine Kütahya’da bulunan Yoncalı Otelcilik ve Turizm Lisesi’nden mezun oldu. Erdem’in asıl hikayesi ise bu mezuniyetten sonra başladı. 

MasterChef Türkiye Milhan Erdem’in kariyeri 

Haber ile ilgili metin girin!.
Hem ulusal hem de uluslararası birçok yarışmaya katılan Milhan Erdem, katıldığı tüm bu yarışmalarda dereceler elde etti. Çünkü yemek yapmaya ve aşçılık mesleğine aşıktı. Bu aşkla ‘Yılın Altın Genç Şefi’ ödülünü bile almaya hak kazandı. Takvim yaprakları 2019’u gösteriyordu. Antalya EXPO’daki yarışmaya katılmaya karar verdi Erdem. Tüm hazırlıklarını yaptıktan sonra katıldığı yarışmada ‘Yılın Altın Genç Şefi’ ödülüne layık görüldü. Bir altın madalya kupa alarak lise hayatının jübile yarışmasını yaptığını söyleyen MasterChef Türkiye Milhan Erdem’in gerçek meslek hayatı da bu tarihten sonra başladı. 

Kırgızistan’a davetli aşçı olarak gitti 

Genç yaşında Antalya, Marmaris ve Almanya’da stajlarını tamamladı ve hayallerinden bir an olsun vazgeçmedi. Bu hayaller onu Kırgızistan’a kadar götürdü. Davetli aşçı olarak gittiği Kırgızistan’da halka, Türk mutfağının eşsiz yemeklerini tanıtma fırsatı buldu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Kırgızistan’da Türk yemeklerini tanıttıktan sonra ülkesine döndü ve Nişantaşı’ndaki Lübnan mutfağında hünerlerini sergilemeye devam etti. Burada yaklaşık 1 sene çalışan Erdem, son olarak MasterChef programına başvurdu ve adım adım ana kadroya kadar gelmeyi başardı.

MasterChef Türkiye Milhan Erdem’in Instagram hesabı 

Haber ile ilgili metin girin!.

Milhan Erdem’in Instagram hesabını merak eden izleyiciler de çok. Instagram’da ‘milhanerdemm’ kullanıcı adıyla yer alan genç yarışmacının, söz konusu mecrada 10 bin 300 takipçisi bulunuyor. Kendini, “En büyük rakibim, bir gün önceki halim” diyerek tanımlayan genç aşçı, MasterChef Türkiye’ye 2019 yılından bu yana katılmak istiyor.  Sonunda bu hayalini gerçekleştiren ve ana kadroya da dahil olmayı başaran Erdem, ‘Hayalimin ucundadır başarı hep’ diyerek aslında hayallerinin peşinden koşmayı bırakmadığını net bir şekilde ortaya koyuyor. 

Haber ile ilgili metin girin!.