Masterchef Türkiye Mert Yılmaz

Mert Yılmaz

MasterChef Türkiye heyecanı bu sezon da tüm hızıyla devam ediyor. Hızlı bir başlangıç yapan ve yine milyonların gönlüne taht kurmayı başaran yarışmada final turları sonucunda ana kadroda yarışacak isimler belli oldu. Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya’nın jüri koltuğunda oturduğu yarışmanın bu sezonunda da birbirinden renkli ve yetenekli simalar var. Bunlardan biri de hazırladığı tabakların yanı sıra tarzı ve tavrıyla dikkat çeken Mert Yılmaz oldu. Amerika’da yaşayan Mert Yılmaz, ön elemelerde çıkardığı ızgara somon tabağı ile herkesin ilgisini çekmeyi başardı ve hayatı merak edilir oldu. Peki MasterChef Türkiye Mert Yılmaz kimdir, nereli, kaç yaşında, ne iş yapıyor, evli mi? İşte MasterChef Türkiye Mert Yılmaz’ın hayatı… 

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef Türkiye Mert Yılmaz kaç yaşında, nereli? 

Haber ile ilgili metin girin!.

Aşçıların memleketi olan Bolu Mengen’de hayata gözlerini açan MasterChef Türkiye Mert Yılmaz, 8 Aralık 1991 tarihinde doğdu. 30 yaşındaki Mert Yılmaz, yarışmadaki başarılı tabaklarıyla jürinin dikkatini çeken isimlerden biri. Ön elemeyi ve sonrasındaki turları jürinin onayıyla geçmeyi başaran Yılmaz, 17 Ağustos’ta yayınlanan programda ana kadroya girmeye hak kazanan 13. isim oldu. 

Mert Yılmaz eğitimi 

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef Türkiye Mert Yılmaz’ın hayatı birçok insan tarafından araştırılıyor. Bolulu yarışmacı, 2005 ile 2009 yılları arasında Bolu Mengen Aşçılar, Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde lise eğitimini tamamladı. Yılmaz staj dönemlerini ise sırasıyla; İstanbul’daki Divan ve Conrad Oteli’nde yaptıktan sonra profesyonel iş hayatına atıldı. 

 

MasterChef Türkiye Mert Yılmaz kariyer

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef Türkiye Mert Yılmaz’ın kariyer hayatı ve iş tecrübeleri de, yarışmanın sıkı takipçileri tarafından mercek altına alınan konular arasında yer alıyor. Stajlarını tamamladıktan sonra profesyonel iş hayatında 3 ay Gina’da, 2 yıl da Zuma Restoran’da çalıştı. Sonrasında hayatı daha da öğrenmek ve kendini geliştirmek, farklı kültürler tanımak için Katar’da Doha’ya gitti ve oradaki macerası başladı. Burada da Sukar Pasha Restoran’da yaklaşık 2 sene görev aldı. Tarihler 2013’ü gösterdiğinde ise Türkiye’ye geri döndü ancak bu kez Flying Chef olarak. O yıllarda birçok futbol organizasyonu ve Formula 1 yarışlarında çalışan MasterChef Türkiye Mert Yılmaz, son dönemde Amerika Los Angeles’ta hayatını sürdürdü. Bu ülkede 1.5 ay pizzacılık yaparak, yaklaşık 4 ay da arabayla paket servis yaptı. Özel bir catering firmasının aşçılık görevini üstlendikten sonra işini bırakan ve taksicilik yapan Yılmaz, Los Angeles’tan MasterChef için geldi. 

Mert Yılmaz’ın hayatındaki bir diğer ilginç nokta da, mesleğine 8 yıl ara vermiş olması. Bu yıllarda dünyanın değişik yerlerine seyahat eden Yılmaz, seyahati ve anlık yaşamayı çok sevdiğini söylüyor. 

MasterChef Türkiye Mert Yılmaz Instagram hesabı 

Instagram’ı aktif kullanan yarışmacılar arasında bulunan Mert Yılmaz’ın Instagram’daki hesabı ‘chefmert’. Yılmaz’ın Instagram’daki takipçi sayısı ise 6 bin kişiye yaklaştı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterChef Türkiye Mert Yılmaz evli mi? 

30 yaşındaki başarılı yarışmacı, evli değil.