Masterchef Türkiye İbrahim Cingözler

İbrahim Cingözler

İzleyicileri ekrana kilitleyen MasterChef Türkiye yarışması, yeni sezonunda da gümbür gümbür esiyor. Bir arkadaşının ısrarıyla yarışmaya katılan ve gerçekleştirilen turlarda başarılı tabaklarıyla MasterChef Türkiye şeflerinin dikkatini çekmeyi başaran İbrahim Cingözler, yarışmanın 4 Ağustos’ta ekranlara gelen bölümünde tüm hünerlerini sergileyerek yaptığı yemekle rakiplerini eledi ve ana kadroya giren dördüncü isim olmaya hak kazandı. Peki yeteneğiyle ekran başındakilerin de ilgisini çeken MasterChef Türkiye İbrahim Cingözler kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Cingözler’in hayatına dair merak edilenler. 

MasterChef Türkiye İbrahim Cingözler kaç yaşında, nereli? 

Haber ile ilgili metin girin!.
Adana’nın Seyhan ilçesinde hayata gözlerini açan MasterChef Türkiye İbrahim Cingözler, 1996 doğumlu. 25 yaşındaki genç isim, 3 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu. Üniversite dönemine kadar doğup büyüdüğü Adana’da hayatını devam ettiren İbrahim Cingözler, yüksek eğitimi için kentten ayrıldı ve o tarihten sonra hayatına yeni yön verdi. 

MasterChef Türkiye İbrahim Cingözler eğitimi

Haber ile ilgili metin girin!.

Yarışmaya Bodrum’un yöresel ürünleriyle hazırladığı ‘Egeden’ yemeğiyle katılan ve tüm şeflerin onayını ve beğenisini alarak yoluna devam eden MasterChef Türkiye İbrahim Cingözler’in eğitimi de merak konusu oldu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Adana’da alan Cingözler, üniversite sınavında ise Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mengen Aşçılık bölümünü kazandı. Aşçılık kariyerinin bu şekilde başladığını dile getiren Cingözler, üniversiteyi kazandığı yılın yaz dönemiyle birlikte mutfağın farklı bölümlerinde çalışmaya başladığını belirtti. 

MasterChef Türkiye İbrahim Cingözler kariyeri 

Haber ile ilgili metin girin!.

Genç ve yetenekli yarışmacı, yaz dönemlerinde Bodrum’da çalışırken, kış dönemlerinde de eğitim hayatını başarılı bir şekilde tamamlamayı başardı. Cingözler’in hayatını değiştiren olay ise Marmaris’te yaşandı. Burada mutfak benliğini oturtan ve şu an olduğu kişi olmasını sağlayan Turgay Şef’le çalışma imkanı yakaladağını anlatan Cingözler, ilerleyen zamanlarda tekrar memleketi Adana’ya döndüğünü ve yaklaşık 3 sene burada çalışma hayatına devam ettiğini söyledi. Cingözler, sonraki zamanlarda da askerlik görevini yerine getirerek Bodrum’a yerleşti ve göz dolduran tabaklarını bu tatil cennetinde yapmaya devam etti. Mutfağın her bölümünde farkını ortaya koyacak kadar çalışma fırsatı yakalayan Cingözler, son olarak MasterChef Türkiye macerasına katılmak için işinden istifa etti ve yeni bir heyecana doğru yol aldı. 

“MasterChef Türkiye’ye öğrenmeye geldim”

Haber ile ilgili metin girin!.

İşinden istifa ederek, bir arkadaşının yoğun ısrarıyla MasterChef Türkiye yarışmasında yeteneklerini sergilemeye karar veren İbrahim Cingözler, ilk elemelere ablasıyla birlikte geldi. ‘Egeden’ isimli tabağıyla tüm şeflerin dikkatli bakışlarını üzerine çekmeyi başaran Cingözler, ‘MasterChef’e öğretilenleri öğrenmeye geldim’ sözüyle de takdir topladı. 

MasterChef’te büyük iddia   

Yemeğiyle şeflerden ‘evet’ almayı başaran Cingözler, iyi bir şef olduğunu ancak yarışma sayesinde daha iyi bir şef olabileceğini belirtti. Öte yandan iddiasını da ortaya koyan genç aşçı, “Diğer yarışmacıların bol şansa ihtiyacı var. Şampiyon olmak istiyorum” sözleriyle dikkat çekti. 

MasterChef Türkiye İbrahim Cingözler evli mi?

MasterChef Türkiye İbrahim Cingözler’in özel hayatı da yarışmanın sevenleri tarafından merak edilir oldu. 25 yaşındaki genç aşçı, henüz evli değil, bekar. 

MasterChef Türkiye İbrahim Cingözler’in Instagram hesabı 


Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Cingözler, Instagram’da ‘ibrahim_cingozler’ kullanıcı adıyla yer alıyor. 8 bin kişiye yakın takipçisi bulunan Cingözler, sosyal medya hesabından hayatına dair kareleri paylaştığı gibi yemek yapmaya ve yemeklere olan tutkusunu ifade eden paylaşımlara da yer veriyor.