Masterchef Türkiye GÜLŞAH SUNA

GÜLŞAH SUNA

Masterchef Türkiye GÜLŞAH SUNA Kimdir?

MasterChef Türkiye 2020 yarışmacıları arasında yer alan Gülşah Suna ile ilgili bilgiler, Tv8 izleyicileri ve MasterChef hayranları tarafından araştırılıyor. Yayınlandığı ilk günden bu yana ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye'de yarışmacı kadrosunda yer alan Gülşah Suna'nın kim, nereli, kaç yaşında, mesleği ne, evli mi bekar mı? olduğu merak ediliyor. Peki MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı Gülşah Suna kimdir? 

 

GÜLŞAH SUNA KİMDİR, ASLEN NERELİ

 

MasterChef Gülşah yarışmacı kadrosunda yer alan isimlerden biri olmayı başarmıştır. 2020 MasterChef'te yarışan Gülşah Suna, 10 Ekim 1992 Üsküdar İstanbul doğumludur. 28 yaşındaki Gülşah Suna, doğma büyüme İstanbullu olduğunu ifade ediyor. Baba tarafının Balıkesir, anne tarafının ise Rizeli olduğunu aktaran Gülşah Suna, Galatasaray taraftarı ve Terazi burcu olduğunu aktarmaktadır. 

 

GÜLŞAH SUNA EĞİTİMİ VE KARİYERİ 

 

MasterChef Gülşah, ilkokul eğitimini Hezarfen Ahmet Çelebi'de aldığını, ailesinin işi nedeniyle Kartal'a taşındıklarını ve üniversite eğitimini de Kocaeli'de aldığını aktarmaktadır. Kocaeli Üniversitesi MYO Atçılık ve Antrenörlüğü bitiren Gülşah Suna, Türkiye Jokey Kulübüne bağlı olarak Türkiye'nin belli hipodromlarında antrenörlük yapmıştır. Gülşah Suna ayrıca 4 yıl boyunca Pegasus Havayolları'nda yer işletme hostesi olarak çalıştığını ifade ediyor. 

 

Aşçılığı çok sevdiğini ancak atçılığın mesleği olduğunu söyleyen Gülşah, ikisini de aynı ortamda yapabileceği bir yer olmasını çok istediğini söylüyor. Hayatta olmazsa olmazlarım Annem ve ailem diyen Gülşah, bunun yanı sıra 'Adalet'in de hayatta önemli bir yeri olduğunu belirtiyor. 

 

MasterChef Türkiye yarışmacısı Gülşah Suna, yarışmaya başvurduğunda işsiz olduğunu ve programa 'kabul' aldıktan sonra iş aramayı bırakıp yarışma için sıkı bir hazırlığa girdiğini belirtiyor. Profesyonel olarak herhangi bir aşçılık tecrübesi bulunmadığını aktaran Gülşah Suna, 'Çocuk Gelişimi mezunu olduğunu ve açıktan Halkla İlişkiler ve İletişim' okuduğunu da ekliyor.

 

Hobi olarak arkadaşlarına ve ailesine yemek yaptığını; ailesi hep çalıştığı için ilkokuldan bu yana mutfağa girmek zorunda kaldığını belirten Gülşah Suna, mutfak aşkını içinde taşıdığını; at binmeyi, seyahat etmeyi, alışveriş yapmayı, film izlemeyi çok sevdiğini söylemek ile birikte, yüksek ses ile ciddi kavgaların en büyük fobisi olduğunu belirtmektedir.

 

MASTERCHEF GÜLŞAH EVLİ Mİ

 

MasterChef Gülşah Suna evli değildir. Ancak YouTube üzerinden yaptığı bir soru cevap etkinliğinde doğru kişiyle evlenmek istediğini, annelik duygusunu tatmak istediğini belirtmektedir. 

 

MASTERCHEF GÜLŞAH SUNA INSTAGRAM HESABI VAR MI?

 

Sosyal medyayı aktif şekilde kullanan Gülşah Suna, paylaşımlarıyla da dikkat çekmektedir. Yaptığı yemeklerin paylaşımlarını takipçileriyle buluşturan Gülşah Suna @gulsah_suna kullanıcı adıyla bu mecrada yer almaktadır.