Masterchef Türkiye FURKAN YALÇIN

FURKAN YALÇIN

Masterchef Türkiye FURKAN YALÇIN Kimdir?

Masterchef Türkiye 2020’nin ana kadrosuna seçilmek için çok iyi bir şekilde hazırlanan ve başvurusu kabul edildikten sonra ana kadroya dahil olan Masterchef Türkiye Furkan Yalçın’ın hayatı, kariyeri, eğitimi, evli olup olmadığı yarışmanın sıkı takipçileri tarafından oldukça merak ediliyor. Peki Masterchef Türkiye Furkan Yalçın kimdir? İşte yanıtı… 


Mastechef Türkiye Furkan Yalçın kaç yaşında? 


“Masterchef Türkiye Furkan Yalçın kimdir?” sorusunun yanıtını, özellikle yarışmayı severek izleyenler sıkça araştırıyor. 2000 yılında dünyaya gelen MasterChef Türkiye Furkan Yalçın, 21 yaşında genç bir isim. Masterchef Türkiye Furkan Yalçın’ın eğitim ve kariyer hayatı ise genç yaşına rağmen başarılarla dolu… 

Masterchef Türkiye Furkan Yalçın’ın eğitimi ve kariyeri


Masterchef Türkiye Furkan Yalçın’ın eğitimi ve kariyer hayatı da sevenleri tarafından merak edilenler arasında. 2014 yılında Etiler Turizm Otelcilik Lisesi’ne başlayan Yalçın’ın, mutfağa olan ilgisi babasının 2013 yılında aşçıbaşı olmasıyla başladı. Mutfağa bulaşık yıkayarak başlayan ve mesleğin zorluklarını görerek değerini anlayan Yalçın, lise hayatı boyunca farklı organizasyonlarda yer alarak mesleğe dair tecrübeler edindi. Yalçın’ın kariyer hayatı şöyle gelişti…


Masterchef Türkiye Furkan Yalçın’ın kariyer hayatı


Masterchef Türkiye Furkan Yalçın, lise eğitimine devam ederken, Karaköy’de kafe ve restoran mutfaklarında menüler düzenledi ve sonunda da kendi menüsünü hazırlamayı başardı. İlk stajına ise lise yıllarında başladı. Çin mutfağı üzerine eğitimler alan Masterchef Türkiye Furkan Yalçın, sonrasında kendisini daha da geliştirerek çeşitli yerlerde stajını tamamladı. 
Emek vererek ve öğrenme arzusu ile staj yaptığını söyleyen Masterchef Türkiye Furkan Yalçın, stajının sonunda otel yönetimi ve şefler tarafından beğenildiğini gösteren bir başarı belgesi aldı ve hemen ardından da yaptığı iş başvurusu sonucunda işe girdi. Okulu ve iş hayatını bir arada götüren Yalçın, 2018 yılında okulunu uluslararası ve Türkiye içi yarışmalarda temsil ederek ödül aldı. Mezuniyetinin ardından da resmi olarak iş hayatına atıldı. Yalçın, bu süreçte İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde 4 yıllık Gastronomi bölümünü kazanarak, iş ile eğitim hayatını tekrar bir arada götürmek zorunda kaldı. Çeşitli nedenlerden dolayı okulunu yarım bırakmak zorunda kalan Masterchef Türkiye Furkan Yalçın, sonrasında iş hayatına odaklanarak kendisi için bir kariyer planı yaptı. Yalçın, il dışı ve il içinde ünlü şeflerle çalışarak birçok deneyim kazandı. 

 

Furkan Yalçın’ın ilk Masterchef macerası…


Masterchef Türkiye Furkan Yalçın, 2019 yılında Masterchef’e katılmış ancak konsantrasyon bozukluğı yaşadığı için basit bir tabakla elenmişti. 


Masterchef Furkan Yalçın evli mi? 


Masterchef Türkiye Furkan Yalçın’ın özel hayatı da Masterchef Türkiye’nin sevenleri tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. 21 yaşındaki Yalçınç, bekar.  


Masterchef Furkan Yalçın’ın tarifleri 
 

Masterchef Türkiye Furkan Yalçın’ın sosyal medya hesabı Instagram’da 252 bin takipçisi var. Sosyal medya hesabını aktif kullanan isimler arasında yer alan Yalçın, birbirinden leziz tariflerini, Instagram’dan paylaşarak takipçilerinin beğenisine sunuyor.