Masterchef Türkiye Fatma Polat

Fatma Polat

MasterChef Fatma Polat kimdir sorusu, MasterChef Türkiye 2021 ana kadro yarışmacıları belli olması ile birlikte aranmaya başlandı. TV8 ekranlarından büyük bir ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021’de bu sezon ilk önlüğü alan yarışmacı Fatma Polat oldu. Kendisini ‘öğrenme obezi’ olarak tanımlayan yarışmacı, düzgün diksiyonu nedeni ile de jüri üyelerinin takdirini toplamayı başarmıştı. İki farklı bölümü okumakta olan MasterChef Fatma Polat’a dair bilgiler merak ediliyor. Peki, MasterChef Fatma Polat kimdir? MasterChef Türkiye 2021 yarışmacısı Fatma Polat kaç yaşında, nereli? İşte MasterChef Fatma Polat hakkındaki bilgiler…

MASTERCHEF FATMA POLAT KİMDİR?

MasterChef 2021 ana kadrosuna girmeyi başaran Fatma Polat, 16 Ekim 1983 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Sivaslı olan Fatma Polat’ın 2004-2008-2010 yıllarında doğan üç çocuğu var.

İstanbul’da özel bir üniversitede aile danışmanlığı eğitiminden mezun olan Fatma Polat, İstanbul üniversitesi sosyoloji 4. sınıf ve İstanbul’da özel bir üniversitede psikoloji 2. sınıf öğrencisi. Öğrenmeye doymayan yarışmacı, yüksek lisansını da klinik psikoloji alanında yapmayı hedefliyor.

BOKS YAPMAYI VE MOTORSİKLET KULLANMAYI SEVİYOR!

MasterChef 2021 ana kadrosuna giren Fatma Polat, çok yönlü bir yarışmacı. Boks ve Muay Thai yapan Fatma Polat, kitap okumayı çok seviyor. Ağırlıkla, psikoloji ve edebiyata yönelik kitapları okumayı tercih eden yarışmacı, şiir ve şairlere olan hayranlığını da belirtiyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Hayattaki en büyük tutkularımdan biri Türk kahvesi olan Fatma Polat, türkü ve sanat müziği dinlemeyi sevdiğini belirtiyor. Motorsiklet tutkusunu ise “Motorsiklet kullanmayı severim, bana kendimi güvensiz ama özgür hissettiyor.” Sözleri ile tanımlıyor.

INSTAGRAM HESABI NEDİR?

MasterChef Türkiye 2021 yarışmacıları arasında yer alan Fatma Polat, Instagram’da “fffatmapolat” kullanıcı adıyla yer alıyor. Günlük hayatından paylaşımların yer aldığı Instagram hesabında Fatma Polat’ın şu an 9476 takipçisi bulunuyor.

MUTFAK, KENDİNİ EN İYİ HİSSETTİĞİ ALAN!

Kendimi en iyi hissettiğim alan mutfaktır, denemeyi, başarılı ve başarısız olmayı severim. Yeniliğe açık olduğum söylenebilir. Bu sebeple başarısız olduğumu düşündüğüm her şeyi yeni bir öğreti kabul ederim.

Masterchef 2021 yarışmasına katılma fikrini bana veren kardeşim Sukan ve kıymetli eşi Merve, hayatıma yeni bir soluk getirdi.

ANA KADROYA NASIL GİRDİ?

MasterChef 2021’in 1. turunda kayınvalidesinden öğrendiği Malatya yöresine ait yumurtalı köfte ile yarışmada boy göstermiştir. Şeflerin beğenisini alan yarışmacı üçlü düellolara da katılmaya hak kazanmıştır.

MasterChef’in 18. bölümünde Fatma Polat, Begüm Mıçı ve Yusuf Altuntaş ile yarıştı. Yarışmacılardan deniz mahsullü pilaki hazırlamaları istendi. Verilen süre sonunda yarışmacılar hazırladıkları yemekleri şeflerin beğenisine sundu. En az beğenilen ve yarışmaya veda eden isim Yusuf Altuntaş olurken, düelloyu kazanarak bir üst tura çıkmayı başaran yarışmacı Fatma Polat olarak belirlendi.

Final turu ilk gününde yarışmacılardan testi kebabı yapmaları istendi. Bu turda başarılı olan isimler; Ateş, Milhan, Tunahan, Berk, Sergen ve Fatma oldu. Sonraki turda ise yarışmacılara ana ürün olarak kiraz verildi. Verilen süre sonunda en iyi yaratıcı yemeği yapan isim ise Fatma Polat oldu. Böylece, MasterChef 2021 ana kadroya giren ilk yarışmacı Fatma Polat oldu.